xedik

Jak zapojit subwoofer ke klasickému dvoukanálovému stereozesilovači?

Jde to nějak? Ať už pasívní,nebo aktivní.
Doplňuji:
Jak píšu-klasický DVOUKANÁLOVÝ stereozesilovač­.Z toho je patrné,že výstup pro SW nemá.Jedná se o Pioneer A-404R.Někde jsem četl,že to jde,zapojit SW mezi + svorky L+P kanálu.Nechci ale experimentovat,pro­to se raději ptám.

Nejlepší odpověď
Hlada

Zapojit reproduktor mezi výstupy je nesmysl. Byl by buzený jen rozdílem signálů a prakticky by způsobil sloučení levého a pravého kanálu, takže výsledkem by bylo mono z ostatních a basák by stejně nehrál. Řešením jsou buď klasické reprobedny s hlubokotónovými reproduktory v každém kanále nebo pro jediný reproduktor zvlášť zesilovač (aktivní bedna), do kterého by se přiváděl signál z odporového děliče, na kterém by se oba kanály sloučily.

Další odpovědi
techmen

zalezi, co mate za subwoofer, zda se jedna o aktivni (vlastni zdroj) nebo pasivni (jen reprobedna bez napajeni 220V). Take zalezi co mate za zesilovac, zda ma vystup na subwoofer. Pokud ma, tak jej staci zapojit do spravne zdirky. Ta je na kazdem zesilovaci oznacena jinak. P.S. pasivni subwoofer do dvoukanaloveho zesilovace zapojite stezi. :)

Zdroj: my head

myslimcivim

Předchozí odpověď bych ještě doplnil. Zapojit vstup SBF mezi + obou kanálů, vstup bude sbírat rozdílový signál kanálů, což převážně nejsou nizké kmitočty pro toto zařízení – šlo by tedy hlavně o „výšky“, a efekt mizí. Když už, tak asi připojit jen na jeden kanál.

Petra Kulatá

Zdravím, možná by ještě mohl pomoci tento článek: https://www.2din­.cz/sluzby/in­stalace-subwooferu/ jak na tu instalaci.