H.

Jak založit jazykovou školu? Nechci vkládat počáteční kapitál (narozdíl od s.r.o.)Jakou formu podnikání zvolit? Díky.

Doplňuji:
A jako fyzická osoba můžu dát té škole název? třeba Jazyková škola World?

Nejlepší odpověď
Drap

Potom zbývá jako fyzická osoba, nebo sdružení fyzických osob.

Další odpovědi
Michal Kole

Na prvním místě MUSÍ být vaše jméno, popř. titul a až za to si můžete dát název živnosti

Jambalaya

Ano, můžete. Budete se jmenovat např. Alois Nožička – Jazyková škola World.
Pro všechny úřady budete Alois Nožička a rovněž to musí být na všech dokladech. Avšak můžete se prezentovat jako Jazyková škola World 🙂.
Je to z toho důvodu, že Jazyková škola World nemá žádný právní status a nemůže tudíž sama vystupovat.
Pokud by vás bylo více a nechtěli byste vkládat počáteční kapitál, pak můžete zvolit variantu společnosti v.o.s. tj. veřejná obchodní společnost. Tato se zapisuje do obchodního rejstříku, má statut právnické osoby, avšak nemá základní kapitál, je to jakási forma sdružení.
Nicméně, pokud byste zakládal s.r.o., vklad je nutné ponechat na účtu pouze do zápisu do obchodního rejstříku, poté můžete peníze okamžitě vybrat, jsou sice majetkem společnosti, ale budete je mít v pokladně.