ratava

Jak vzniklo, ze se s burcakem netuka a nepripiji na zdravi, ale preje dobrou chut?

… je to z toho duvodu, ze se „nepocita“ mezi vino?

Dekuji

Dopl.
Gecco- dekuji, slo mi o tu poveru- neznam… tak diky za ozrejmeni :0)

Nejlepší odpověď
gecco

Burčák není víno – jde o ´lehce´ zkvašený mošt…
😉
Takže se neťuká a ani nepřeje „na zdraví“…
___
Navíc, podle ´pověry´, by se ťukáním s burčákem ´zakřiklo´ veškeré víno z dané úrody…
😉
_____________­____________
Není zač, není nadto ´urazit´ tím vinaře (kámošce se to povedlo a ´držkovou´ jsem dostal já, protože jsem ji ´přivedl´)…
😉