Jak vznikl název obce Kluky?

Žádám o odpovědi :) nemohu nic najít:(

Nejlepší odpověď
fcoop

Co by se stalo,kdyby tvé Žádosti nebylo vyhověno?

Příště použij to kouzelné slůvko,třeba přijdeš na to,jaké.Taková „makačka na hlavu“ to zase není.

První písemný záznam o vsi se datuje do roku 1289, ovšem archeologické nálezy prokazují život lidí nejméně před 7 000 lety. Poblíž potoka se našly fragmenty sídliště z mladší doby kamenné. V okolí rozprostírající se lesy lidé postupně káceli, tedy klučili, a od této činnosti vznikl pozdější název Kluky.
(Net)

Další odpovědi
hanulka11

Žádosti se podávají na úřadech …nevím kde jsi hledal/a/ zde je to jasně napsané
Obec Kluky leží 6 km západně od Čáslavi. První písemný záznam o existenci obce Kluky se datuje do r. 1289, ale archeologické nálezy prokazují život lidí nejméně před 7000 lety. V prostoru nynější obce byly vhodné podmínky pro pravěké osídlení. Sídliště z mladší doby kamenné bylo umístěno poblíž potoka a v okolí se rozprostíraly lesy. Lidé postupně tyto lesy káceli – klučili a od této činnosti vznikl pozdější název naší obce – Kluky.

Název Kluky však dlužno odvozovali od klučiti, káceti

štamgast

Protože tam bydlelo asi hodně kluků, a název Kluci asi nebyl ten nejlepší, nejvhodnější (navíc takové město je v Rusku), tak si dali název Kluky.