rorajs

Jak vyrobit Repelent na koně.....

Ahoj,chci se zeptat jestli někdo neznáte nějaký recept (nebo levný repelent)pro koně? Nic nezabírá ořechové listy ? Vůbec nevím si s tím rady … Koně chovám už 20 let,poslední dobou jsou ovádi,mouchy,komáři a další hmyz tak přemnožen že to snad není možné !!… tak se ptám jestli někdo nemá nějakou radu.. Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
beer

Našel jsem diskuzi, zkus si to projít http://www.ifau­na.cz/kone/ne­modforum/r/de­tail/926817/re­pelent-vyrobeny-doma
Pokud nic z toho nepomůže, dal bych na rady veterináře, kterého jistě máš.

Další odpovědi
gaja

už jsem cítila natírat koně naftou, prý to pomáhá když už nic jiného nezabírá…
domácí recepty mají většinou krátkodobí efekt, vsadila bych na osvědčenou značku navíc na každého koně pomáhá něco jiného

anonym

Několik let používám roztok Neostomozanu nebo tea tree olej (i na psy).
Tea tree je „bio“ a dražší, Neostomozan vyjde levně a je spolehlivější (trvanlivější) . Více tady:
http://www.ifau­na.cz/kone/ne­modforum/r/de­tail/1534466/p­ouziti-roztoku-tea-tree-a-neostomozanu
Doplňuji:
Oni ti „hmyzáci“ nejsou ani tak přemnožení, jakože jsou po letech používání různých (hlavně drahých) přípravků už vůči těmto preparátům rezistentní. Dokonce bych řekla v přímé úměře čím draažší repelent, tím dříve přestává hmyzáky odpuzovat. Navíc jsou koně ve větší míře (jako lidé) různě alergičtí, citlivější na štípnutí a mají častěji bouřlivé reakce na pokožce atd. Tzv. letní vyrážku má v současnosti kdejaký kůň, dříve byli „muškaři“ výjímkou, dnes je to běžné. Někdy stačí chránit jen oči a uši různými kapucemi, návleky atd.
a zbytek těla ošetřit doporučeným přípravkem.

IBI05

Nejlepší repelent co existuje je česnek. Prodává se česneková řezanka která i koníkům chutná takže to zbaští a nejsou problémy že by to nechtěli jíst. Samozřejmě jsou i repelenty ,,normální" ale zkušenosti nemáme dobré, netrvají dlouhodobě.