Jamajka

Jak zbavit koně těchto problémů?

Jezdím koně, který má nejspíš nějaký druh kašle. V naší stáji je už asi rok. V boxu ani na pastvině nekašle. Vždy se začne projevovat v kryté hale (povrchem je plážový písek) nebo na jízdárně, když kůn přechází z kroku do klusu. Poslední 2 týdny je to stále horší. Známá poradila průduškový čaj s bylinami. Po něm už kůň nekašle tak často, ale když začne, je to hrozné. Posledně, když jsem jezdila a kašel se znovu začal projevovat, radši jsem ho odvedla do stájí. Měla bych už zavolat veterináře? Někdo říká, že to není zapotřebí, mě to ale připadá celkem závažné.
Dalším problémem je jeho cval. V sedle se zdá být vše vpořádku, ale když na koni cválá někdo jiný a já vše sleduji ze země, vypadá, jako houpací koník. Nevím, jak jinak bych to popsala. Mohly by prospět vyvazovací otěže? Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Určitě volejte veteináře,neváhal bych s tím,doktor vám poradí asi nejlépe,pak možná i doporučí nějakou vhodnou léčbu,popř,vám dá kontakt na něktrého zkušeného koňaře,který se spodobným problémem již setkal.

Další odpovědi
Jajix

Jak jiz bylo receno Jugarem bylo by na miste zavolat veta,muze jit o nejaky druh alergie ci onemocneni dychacich cest, vet urcite poradi a nasadi adekvatni lecbu pak je dulezite i behem lecby s konem pracovat ale ve volnejsim stylu aby po praci a zahrati se vylucoval po pripade hlen s dychacich ces 🙂. Ve cvalu bych ho musela videt abych urcila jestli pomohou jen vyvazovaky