Pokročilý

Jak vyřešit provoz lávové lampy po zrušení žárovek ?

Mám doma krásnou lávovou lampu,která funguje na malou 40w žárovku (žárovka vydává teplo,a tím rozehřeje vosk v lampě).Jenže během cca roku se údajně přestanou vyrábět všechny tyhle klasické žárovky,a ten nový typ žárovek vosk nezahřeje...!To se mám smířit s tím,že mi za rok bude lávová lampa úplně k ničemu :(...?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Neviděl bych to tak černě. Minimálně rok se ještě budou prodávat,proto není nic jednoduššího,než si postupně vytvořit dostatečnou rezervu podle toho jak často je měníš a jakou má lampa životnost.

Další odpovědi:

Zlatý

Nevěřím tomu, že se žárovky přestanou vyrábět. Pro mnohá zařízení za žárovku neexistuje náhrada. Vždycky se najde cesta, jak nesmyslné byrokratické nařízení obejít. Třeba se žárovka nebude nazývat žárovkou.

Bronzový

Na tuto otázku jsem již jasně odpověděl

http://www.odpovedi.cz/…

takže k tomu není nutno víc dodávat.
Doplňuji:
To je sranda, když tázající i odpovídající nečtou předcházející příspěvky a stále polemizují nad už jednou vyřešenou věcí. Má smysl odpovídat?

Bronzový

souhlas s tom004 - nakoupit do zasoby, jedna stoji asi 10,- i po zruseni se budou prodavat :) jako ten chytrolin, ktery je prodaval v nemecku jako "tepelne koule", aby neporusil zakon.

Zlatý

Já bych to řešil vystoupením z EU... stejně je k ho... :-)

Jinak si myslím, že se dříve či později objeví podobný filuta, který zas nějak obejde toto nesmyslné nařízení. Jak vlastně dopadl prodejce "tepelných koulí"?
Objednat z mimoevropských zemí to furt půjde, ne? Asi si na to udělám nějaký byznys...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.