Jak vypočítám počet závitů na druhé cívce transformátoru?

Sestra měla písemku a měla tyto informace: U=12V, N1=1500 závitů, vypočítej počet závitů na druhé cívce N2=? závitů... Na internetu to bohužel není :-( Nemá někdo vysvětlení? Ještě vzorec měla odfajfkovaný správně a to N2= N1 x (U2/U1) Díky
Doplňuji:
A jak to teď vysvětlit té učitelce? No zítra ji zkouší, jsem zvědav :-(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

..."U=12V, N1=1500 závitů, vypočítej počet závitů na druhé cívce "...
Nelze vypočítat, chybí info o U2...
;-)
Doplňuji:
Vysvětlit učitelce??
;-)
Učitelka není blbá (no - mnohdy je, ale nesmí se to ani říkat, ani předpokládat)...
;-)
___
Jestliže sestra opsala to zadání přesně - není co ´vysvětlovat´ - učitelka se spletla (nikdo nejsme neomylní) a úkol ´odvolá´.
Jestliže se ´sekla´ sestra, je to její problém...

Další odpovědi:

Bronzový

U transformátoru platí vztah, že musím znát 3 údaje a jeden nový počítám. Zvyšuji nebo snižuji napětí či proud, podle počtu závitů. Platí že součit závitů a napětí (proudu) na jedné cívce je stejný jako na druhé. Tedy jeden údaj chybí. Taky jsem se osobně setkal s tím, že jsem nemohl vyřešit příklad, protože jsem neměl všechny údaje. Tak ať se sestra přihlásí a řekne to učitelce. Mýlit se může každý.

Zlatý

To co píšeš není základní vzorec. Základní vzorec Je U1/U2 = N1/N2.
Takže to co píšeš je správný obecný !!! výpočet počtu závitů vycházející ze základního vzorce. Stačí jenom podle libosti dosadit až budeš mít všechny údaje a vypočítat libovolný parametr.
Pokud to takto zadala, tak jinak než obecně to myslet nemohla a uvedená čísla jsou pouze zavádějící.

Ještě bych dodal, že účinnost trafa není 100 % ale pouze 90-95 %. Takže vypočtený počet závitů bude třeba o 5-10 % navýšit.

Blbých lidí chodí po světě vícero.
Doplňuji:
Vsadím se, že pokud to učitelce takto podá, tak dostane jedničku ať už to bylo myšleno jakkoliv.

Stříbrný

chybí ti tam napětí u2.nelze vypočítat přesný počet závitů cívky N2 bez napětí na druhé cívce.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.