Pentomino

Jak vykouzlit sůl?

Chci si k večeři uvařit zeleninovou polévku, ale nemám doma ani špetku soli. Nákup plánuji až zítra. Dneska nikam nejdu. Míchaná vajíčka k snídani jsem si osolil prosátím soli z pytlíku arašídových ořechů. Z čeho doma můžu vytřískat sůl?

Nejlepší odpověď
dubraro

Polévková kostka nebo polévkové koření (Vegeta, Kucharek) obsahují sůl.
Nebo požádat u sousedů.

Další odpovědi
quentos

Zkuste propátrat spíž, jestli nenajdete sklenici nakládané zeleniny, ta již bývá důkladně prosolená.

Tw!st

nebo zkus použít trochu nějakého koření, které obsahuje vysoké množství soli. Například grilovací koření apod. Sice se to do polévky moc nehodí, ale v malém množství to nemusí být špatné.

Lgee

Z banánů

zjentek

V nejhorším, až už opravdu vyčerpáš vše, si do polévky opláchni podpaždí.