Stingo

Jak výhodně investovat?

Například částku 500 tis. do rekreačního objektu. Raději koupit větší pozemek s menší chatkou, nebo malý pozemek s domkem? Co bude mít v budoucnu větší hodnotu?

Odpovědi
Hlada

Myslím, že chata jako investice není vhodná. Chaty ztrácejí svůj původní smysl, jejich cena spíš klesá. Jako pasivní investice se spíš vyplatí zemědělská půda nebo stavební pozemek. Nemovitost jen taková, která se pronajímá a z nájmu se hradí údržba.

HOMER

Kup si raději to, co nejlépe sám využiješ se svou rodinou. Pokud jste schopní trochu pracovat a sklízet třeba ovoce, tak je menší rodinný sad pro vlastní potřebu spojený s odpočinkovou zónou (pergola, chatka, sklípek, houpačka, ohniště,..) a maličkým lesíkem dřeva na kulatinu jistě parádní investicí, větší chata má podle mě smysl jen pro velkou rodinu nebo na pronájem.

Klaproth

Nelze odpovědět – neznáme lokalitu.