Mahalae

Jak vycistit bilou kozenkovou kabelku?

Opet jsem podlehla sve vasni a koupila si bilou kabelku.:-) Bohuzel po dvou tydnech noseni vypada,jako by uz mela za sebou nejmene dva roky. Pres impregnovani a uchovavani ve vaku se pri noseni usmudla od tmaveho trenckotu, dzin a podobne…co s tim? A jak zabranit podobne situaci?

Nejlepší odpověď
Malvína

Pokud se jedná o dražší kabelku, pro jistotu bych ji svěřila odborníkům v čistírně. Jinak by mělo postačit omýt vodou s příměsí Jaru a tvrdším ručníkem zkusit vydrhnout.

Další odpovědi
Drap

Většinou pomůže pořádně vydrbat kartáčkem a saponátem ve vlažné vodě. Záleží ovšem co je to za koženku. Každá se může chovat jinak. Ochránit ji před ušpiněním dost dobře nejde.

mosoj

Klidně použij WD 40. Vyčistí a vytvoří na povrchu ochrannou vrstvu.

Pozor. Prodává se zde šmejd z Polska. Vypadá stejně, ale má označení IWD 40!!

Odér po WD za chviličku vyprchá.

Dělám s tím i nábytek.

terry

Pokud nepůjde vyčistit, zkusila bych nabarvit.
Barvy má svých stránkách Brýdová.
(bryda.cz)
.

ivzez

S koženkovými kabelkami ani jinými výrobky nemám
dobré zkušenosti ä s bílými už vůbec. Snadno přejímají
barvy z okolí a těžko se čistí.

Pokud bílou kabelku, tak jedině koženou.
I ta ale bude trpět → nevydrží tolik jako tmavá.

marci1

Zkus houbičku DOMOL magic pad. Výborná. 🙂
http://www.ros­smann.cz/nase-znacky/domol/spe­cialni-produkty/

Petrovskalui

Našla jsem pěkné crossbody kabelky za luxusní ceny z pravé kůže z internetového obchodu https://www.qu­alitymodels.e­u/tasky-pres-rameno-2/ neodolala jsem a hned jsem si jednu objednala. Naživo vypadá ještě líp, než na obrázku