Bronzový

Jak vjíždět autem do zatáčky na zamrzlém povrchu, abych nedostal smyk?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

pomalu

Další odpovědi:

Bronzový

Před zatáčkou, dokud jsou kola v přímém směru, včas snížit rychlost. Jet na jeden, co největší oblouk, samozřejmě v rámci pravidel. Případně pod mírným plynem. Smyk dostanete zpravidla v zatáčce při vyšší rychlosti na kluzkém povrchu, když kola ztratí přilnavost k vozovce. Tutéž zatáčku snadno zvládnete, když ji pojedete pomaleji a začínající smyk podchytíte sešlápnutím spojky.

Koukněte se i na video:

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/po rady/1096067152-stop/207562230 400047/

Zlatý

Hlavně opatrně. Jinak se chová auto s předním a jinak se zadním náhonem. Nejlepší způsob jak předejít kolizi je na nějaké namrzlé volné ploše si to prostě zkusit a natrénovat. Vyplatí se to.

Stříbrný

jak píše stručně a výstižne kolega, jedině pomalu a pokud je více namrzlo, tak ještě opatrně a pomaleji..

Zlatý

Podle mých zkušeností: o polovinu pomaleji než si myslím, že je to dost pomalu. Zatím mi to vychází, ale zatáčka je sranda. tam se s problémem trochu počítá.
Horší je smyk na rovině. Naposledy jsem si na jedné "R" jen zlehka klepl na plyn aby tak dlouho nepředjížděl, a dvouproudovka i s krajnicí mi byla skoro úzká. A dalších 10 km jsem byl hodně hodný než jsme najeli na posypanou úsek. No - náhon na zadní nezatíženou nápravu na kluzku je někdy na silnicích trochu nestabilní.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 624
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.