Bronzový

Jak vařit v papiňáku?

Prosím o radu jako(!) pro blbce. Do papiňáku dám maso, zalijku vodou, přidám "dochucovadla", dám vařit.Za chvilku začne unikat pára a papiňák syčet. Ztlumím plotýnku. Pára pořád uniká a hrnec slabounce, skoro neslyšně píská. Má to tak být? Nebo dělám něco špatně?
Ptám se proto, že podle návodu se vepřové maso má vařit cca třicet minut. Vařil jsem vepřovou hlavu a musel jsem ji vařit přes hodinu a půl. Předem dík za pomoc.
Doplňuji:
Je to fungl nový hrnec...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

nebo stará hlava,délka vaření i v papináku závisí na stáří a kvalitě masa

Další odpovědi:

Zlatý

Špatný návod :-)

Pokročilý

špatný těsnění

Můj papiňák je sice perfektní, ale když začíná vařit, tak musím asi dvě minuty přidržet páku zavírání, aby pára přestala unikat. Jakmile se v hrnci vytvoří správný tlak, tak snížím teplotu a jdu si po jiné práci. Pokud ti uniká pára kolem poklice, tak je to stejný problém a stejně jej můžeš vyřešit. Když pára uniká, tak vaření je úplně stejné jako v obyčejném hrnci.
Že je to fungl nový hrnec, na věci nic nemění, ten můj je takový také od počátku. Přesto bych jej za nic nevyměnila.

Stříbrný

Může být špatně nasazené těsnění nebo spálená tavná pojistka Příště zkus ubrat plamen o nějakou chvíli později. Záleží také na kvalitě masa.

Stříbrný

Někteří tady předpokládají, že ti uniká pára kolem poklice, je to tak, anebo utíká správně tlakovým ventilem? V prvním případě zkus příště pootočit poklici do jiné polohy, nepomůže-li to, reklamace. Ve druhém případě jsi postupoval správně a v zásadě platí rada iceT, opravdu maso starého kusu chce vařit o dost déle :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 480
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.