Kroupič

Jak umýt z ruky barvu z ,,carttidge´´ z tiskárny ?

Benzín, líh, ředidlo, nic zatím nepomohlo :( :D Co s tím ?

Nejlepší odpověď
Hlada

Teď už se s tím nedá nic dělat. Barvy nejsou zdraví škodlivé, za pár dní to zmizí. Pro tento případ se do plnicích souprav dávají rukavice. Teď když už víte kudy to teče, tak to příště zvládnete s kusem toaletního papíru.

Další odpovědi
tom004

Obávám se,že ani nic nepomůže.Vyzkoušel jsem kdeco,a výsledek téměř nula.Chce to obrnit se trpělivostí,mýt a mýt,a po pár dnech to zmizí.

mosoj

Teplá voda + mýdlo nebo prášek na praní jsou nejúčinnější na inkoustové barvy do tiskáren.
U některých výrobců pomůže izopropylalkohol( izopropanol), ale kde ho honem vzít že. Teplá voda je všude. Isopropanol se používá v elektronice k čištění osazených plošných spojů nebo kontaktů.

Líh a běžná organická rozpouštědla barvu spíše sráží než ředí či rozpouští.

Džuls

Trocha to pôjde dole s mydlom ,,Protex" ,alebo s ,,Detol" . Nezíjde všetko,ale rozdiel bude 🙂

elektrikář

Pro příště v drogeriji jdou koupit chirurgické gumové rukavice. Pokud se to stalo mně používal jsem písek na nádobí. Nebo jemné smirkové plátno.