Minas

Jak udržet stejnou teplotu v místnosti?

Začínám se svým novým osobním projektem, kde je nutné udržovat místnost ve zhruba 22–24 stupních o rozměrech 3×5 m. Ze svého sklepa se chystám udělat skladiště pro projekt, bohužel se v termoregulaci vůbec neorientuji, nevím o žádném přístroji, který by za rozumné peníze něco takového dokázal. Ve sklepě je nejčastěji 14–16 stupňů, bohužel se přes zimu netopí a i v zimě je často teplota nedostatečná. Jedna možnost bylo elektrické topení, na druhou stranu se jedná o sklep v malém panelákovém domě a teplo by asi unikalo rychle.

Odpovědi
elkon

Při každém způsobu topení udržuje teplotu termostat, který řídí zdroj tepla. Pokud je k dispozici radiátor, pak třeba termohlavice.

Midoc

Přitápět v místnosti nějakým elektrickým
topidlem s termostatem.

nyjono

Slyšel jsi o termostatu?
Záleží čím tam chceš topit. Aby bylo možné termostat propojit s topidlem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

fanuska

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

Elkon, ne při každém způsobu! Jak mi udrží termostat teplotu, pokud budu topit v kamnech na dřevo či uhlí (Petry, Clubky…)?

elkon

Jsi na omylu. Stabilní, vyrovnanou teplotu ti neudrží kamna. Tam nic nenastavíš, topí podle toho, jak právě naložíš palivo.

Nassin

Tak nepiš bludy … Při každém způsobu topení …

elkon

Nehraj si na slovíčkaření, to pochopí i průměrně inteligentní medvěd, že kamna teplotu neregulují.

Nassin

… bys ses divil. Stačí přivřít přívod vzduchu… medvěde.