terry

Jak uchovat těsto na tortilu měkké, aby se při rolování nelámalo?

Dík.

Omlouvám se, za špatnou formulaci.
Těsto po tepelné úpravě. Tortily po vychladnutí ztvrdnou a nelze je zarolovat.
Budou se podávat za studena potřené pomazánkou.
Tu nemohu natírat na ohřátou placku.
Děkuju.

Nejlepší odpověď
iceT

No, když jsem dělala domácí tortily, po upečení se vložily mezi utěrky.
http://recepty­.vareni.cz/do­maci-tortilly-se-sadlem/
Po vychladnutí stačí potřené vodou ohřát chvilku v MT.

Další odpovědi
anonym

v lednici, nebo mrazáku

Kepler

Těsto by mělo být vláčné a nelepivé, nesmí vysychat. Může se uchovat zabalené do mikrotenu v ledničce. Při dalším zpracování by ale mělo mít pokojovou teplotu.

xxx3

osobně bych je napařil, řekl bych, že se jen lehce nahřejí a pak poměrně rychle vychladnou.

terry

IceT, mezi suché utěrky?
Vždy 1 placku, utěrku, placku, utěrku, ..atd?

Co brání ztvrdnutí?
Děkuju

iceT

Dávala jsem je pod na sebe pod jednu utěrku, aby byly zakryté. Myslím, že ztvrdnutí zabrání utěrka, která nabere trochu tepla a hlavně páry od teplých tortil. Brambory po scezení taky zakryju utěrkou, pokud je hned nenandávám na talíř, a když nemám úplně hotové maso, zakryju utěrku ještě talířem.

terry

Vyzkouším. Děkuju 🙂