atriplex

Jak uchovat kaviár?

Kaviár koupený v Rusku na trhu, volný, vážený. Lze jej nějak dlouhodobě uchovat a nebo se máme přecpat a pak pos..t?

Nejlepší odpověď
annas

Jediný konzervační prostředek kaviáru je sůl, ale čím méně soli, rusky „malo“ tím je kaviár lepší a je označován ruským názvem malosol. Kaviár v baňkách má velice dlouhý shelve life, ale po otevření velmi rychle ztrácí na čerstvosti a měl by být spotřebován co nejdříve. Pokud ho hodláme uložit na krátký čas k dalšímu použití, tak baňku těsně uzavřeme a uložíme v chladném místě dnem nahoru, tak aby olej kaviárem protekl. Pokud kaviár takto udržujeme po několik dní, baňku občas obrátíme. Přitom povrch kaviáru uhladíme plastikovou nebo kostěnou lžičkou.

Ze stránky

Zdroj: http://diskuse­.gastronews.cz/kuchy­ne/kaviar

Další odpovědi
BIGFOOT

Já bych to všechno snědl,je škoda aby se to skazilo.:)))ale pravdu má annas.BIGFOOT

Michal

Jistě sůl a led.