MITKEPEK

Jak u zrcadlovky Canon EOS 5D Mark 1 přepnout zobrazení snímaného prostředí z hledáčku na displej?

Jak u zrcadlovky Canon EOS 5D Mark 1 přepnout zobrazení snímaného prostředí z hledáčku na displej? Nikde v návodu jsem to nenašel a žádné tlačítko k tomu neslouží. Funkce LIVEVIEW v menu vůbec není.

Odpovědi
mosoj

Žádná zrcadlovka nemá elektronický hledáček. Proto je to zrcadlovka. Takže nic nepřepneš. Novější zrcadlovky mají možnost náhledu na displeji, nicméně v hledáčku je stále reálný optický obraz! bez jakéhokoliv elektronického zpracování.
Doporučuji si přečíst princip zrcadlovky a k čemu slouží její zrcátko a co to jsou bezrcadlovky, jinak řečeno, co to je mirrorless a DSLR foťák.

FlAsh_7

Zkus se podívat po funkci LIVEVIEW.

MITKEPEK

Pro MOSOJ – nebavím se o žádném elektronickém hledáčku, ale o displeji. Nepoučujte mě jak fungují zrcadlovky a pokud neumíte odpovědět na tuto konkrétní otázku, tak raději nepiště nic, děkuji.

MITKEPEK

Ne, funkce LIVEVIEW v Menu není