iwetax

Jak to, že jim to sociálka proplatí?

Byla jsem v drogerii a předemnou stála cikánka a kupovala věci na malování bytu (štětec, barvy, jar a savo) útratu měl kolem 500kč a povídá prodavačce ať jí tam dá razítko, že to musí odnést na sociálku proplatit. To si jako dělá srandu ne?
Doplňuji:
Teď mě napadlo, že jsem jí tam mohla přidat mojí zubní pastu s mýdlem a šamponem a dát jí 20kč. Jí to může být jedno když jí to proplatí.

Nejlepší odpověď
Bumbes

RE: mosoj
Oni to stejně prochlastají!
I tu pětistovku co jim proplatí, i to zboží z drogerie, které prodají na ulici nebo v putyce.
Dokonce na tom ještě vydělají, tou částkou za prodané zboží.
Tomu se říká pozitivní diskriminace dle pana Kocába a Lejly…

Další odpovědi
pekynka

Také tento systém nechápu, na sociálce jsem byla svědkem toho jak naše obecní Romka denně opilá a transportovaná záchrankou někam do zařízení dostala na ruku 500,–. samozřejmě večer opět spitá, napadená s komocí vezena na chirurgickou ambulanci. To mě dostalo. Jak k tomu přijdeme?

mosoj

To je v pořádku. Lepší než když to prokouří nebo propije. Takto je to u některých rodin oficielně zařízeno aby to neprochlastali.

SETH

Divím se, že se divíte.

BENYTA

Ivetko,kdybys jim tam přidala svůj nákup – mýdlo,šampon a pastu na zuby,to už by jim neproplatili,pro­tože by věděli,že to mají na kšeft a ne pro sebe…!
Ted jsem koukla na www.mpsv.cz ,a ve formulářích pro hmotnou nouzi,je tento speciální,napí­šete,co budete dělat a kolik to bude předběžně stát.Formuláře počítají s 10 společně posuzovanými osobami,přesně pro naše milé spoluobčany hnědočechy.
Asi se natřu Dermacolem a půjdu to zkusit,potřebujeme vytapetovat…!