Kiti

Jak to udělat s internetem?

Máme velký dům a zahradu, chtěla bych aby nám wifi dosáhla všude.
Já mám signál (i když slabý) skoro všude, táta nemá signál skoro vůbec.
Jak to máme udělat aby i on měl signál až venku?

Odpovědi
anonym

Pořídit více AP – buď v roli repeater (sníží komunikační rychlost) a nebo několik WLAN.

jáára

taková věc se řeší na místě. někdo ti poradí, ty to koupíš a ono to nepůjde.
někoho si pozvi, třeba mě.
WiFi je docela věda

Kiti

Mowla – děkuji, zřejmě to bylo úplně srozumitelný, ovšem ne pro blondýnu :D

anonym

  • AP – AccessPoint – to je to zařízení, které vytváří wifi síť nebo slouží k připojení zařízení do ní a nebo prodlužuje její dosah (obvykle wifi router)
  • WLAN – wifi LAN (wifi ´místní´ síť)
  • repeater – jeden z modů AP, kdy AP nevytváří vlastní WLAN, ale přebírá pakety ´nadřazeného´ AP a opakuje je (pro pokrytí dalšího prostoru)

___
Takže ke stávajícímu routeru si musíš pořídit další (i několik, podle potřeby) a buďto je nakonfigurovat jako repeatery a nebo jako samostatné WLAN.
První případ sníží komunikační rychlost v síti, druhý by znamenal, že daná zařízení (notesy, tablety, telefony…) musíš připojit do všech WLAN a ony se budou z jedné na druhou ´přehazovat´ podle jejich dosažitelnosti.
Samozřejmě by jednotlivé AP musely být umístěny v prostoru domu a zahrady tak, aby celý prostor pokryly.
😉
Je to lepší?

Kiti

Děkuji :)
Opravdu mi to pomohlo víc, přece jenom se v tom vůbec nevyznám a vrcholem umění u mě bylo, že jsem koupila wifi, když nám minulá vyhořela :)

anonym

OK…
Kdybys ještě něco potřebovala, dej vědět.
😉