Jak to tedy je??

Dobrý večer, chci se zeptat jestli bych mohl koupit notebook bez DPH když jsem nedávno založil firmu? Děkuji na pomoc Jirka

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak to teda ne. Přihlaš se jako plátce DPH a pak si to DPH můžeš na vstupu odečíst. Koupit ale jenom s DPH.

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě, proč by ne. Ale žádnou výhodu to nepřinese.

venkovan

Měl bys mít nějakou finanční rozvahu, zda se pro tebe vyplatí být plátcem DPH či ne. Povinnost ze zákona nastává ža když máš obrat přes milión Kč (dnes možná víc). A tak kdo předpokládá, že na tuto část během roku nedosáhne a má třeba zákazníky mezi neplátci DPH, či jdeš na % nákladů, tak to nemusí být výhodné.