kytbil

Jak tedy převést soubor ISO (do jakého formátu)na pevný disk, aby se dal přehrát na LCD telce?

Díky za info

Nejlepší odpověď
cochee

Seznam se s pár vypalovacími aplikacemi. Najdeš-li takovou, která dovede vypalovat ze zdroje v podobě souboru .ISO, máš napůl vyhráno. To .ISO vypal na cd či dvd a pak použij aplikaci pro konverzi videoformátů, např. Format Factory. Namísto vypalovacího programu můžeš použít aplikaci, která vytváří virtuální mechaniku a k ní to .ISO „přimontovat,“ to znamená, že se ti ve windows objeví DVD mechanika, kterou ve skutečnosti fyzicky nemáš a v ní bude virtuální disk, konverzi videa pak provedeš přímo z této mechaniky. Konverzi samozřejmě musíš provést do typu souboru, kterému ta televize bude rozumět, tzn. musíš pročíst příručku k TV a najít, které videoformáty ta televize podporuje.

Vypadá to složitě napsané a taky to není až tak úplně jednoduchá záležitost, pro někoho, kdo to v životě nedělal, nebo dokonce neví, o čem píšu. Tak hodně štěstí.

Další odpovědi
ivzez

Soubory ISO „umí“ oteřít program 7Zip,
z něhož lze soubory zkopírovat na disk.

Po zkopírování buď půjdou přímo spustit,
nebo budete muset použít konverzi (viz odpověď Cochee).