Frantich

Jak srovnat a znova napnout plot?

Na zahradě máme výběh pro psa (4×4m) kde je plot z pletiva, ale po roce se na nějakých místech povolil a trochu pomuchlal, mám to něčím vyztužit nebo jak to mám srovnat a pořádně napnout?
Doplňuji:
Ještě jsem zapoměl dodat že pletivo je vysoké 125cm

Odpovědi
Hlada

Jestli to dělá pes, tak bude potřeba natáhnout doprostřed třetí napínací drát a pletivo znovu vypnout. Otázkou je, zda si koupit nebo udělat napínací hřeben. Nevím, jestli je možnost si ho někde půjčit.

honza19hk

napínáky na nosný drát a na napnutí pletiva hupcuk a kus kulatiny prostrčený skrz oka pletiva.Hupcuk za sloupek ,ideálně ten co má vzpěru. Opatrně napínat ať neuděláš o čtverců píči.

Michálek1245

Normálně ještě trochu povolte, vyrovnejte a případně vyvažte drobná oka a pak přes plotový napínak znovu napněte. A doufejte teda, že to pletivo není skákáním od psa deformované. To už vám pak nic nepomůže. A jsou dvě varianty. Kupte si buď svařované pletivo od https://eshop­.mmploty.cz/sva­rovane-pletivo/ anebo odnaučte psa skákat na plot. Myslím si, že ta druhá varianta bude asi rozumnější. 😉

Michálek1245

No jako tu práci vám moc nezávidím, protože se jedná o docela protivnou práci. My jsme teď koupili na https://eshop­.mmploty.cz/zah­radni-branka/ dvě zahradní branky a taky jsme si tím prošli a jako strávil jsem na tom skoro celou sobotu, než jsem byl plně spokojený s tím, jak nové pletivo vypadá. :)