DusanOrlik

Jak správně nainstalovat VirtualBox ve Win 11?

Zdravím,
mám notebook s Win 11 a chtěl bych do něj stáhnout přes VirtualBox Win XP.
Je tento návod aktuální: https://www.cis­tepc.cz/virtu­albox-instalace-a-nastaveni/#comments
Neboť je to už 4 roky napsané…
Rád bych rozjel staré hry a programy přes VirtualBox ale nechci to udělat špatně / poškodit můj noťas..
Děkuji za odpovědi případně návod jak na to :)

Odpovědi
aliendrone

Už jsem delší čas mimo zájem, ale…
Ještě když mne problematika brala, tak jsem dospěl k následujícímu – JEDINÉ uspokojivé řešení je MULTIBOOT! A to ideálně na fyzických partition. Všechny ty virtualizace, emulace a vůbec kdesi cosi vedou k jedinému > k nečekaným záhadným pádům a BSOD. Se kterými ti NIKDO neporadí (jak víš, někdy je oříšek vyřešit potíže i na origo požadovaném systému, natož na emulaci/virtu­alizaci).

Před lety jsem zkoušel Virtual Box na desítkách, ale potíže neskutečné. Silně pochybuji, že se to podařilo vyřešít, zájem MS jde JINÝM směrem. Dobré leda tak k rozběhnutí příslušných office apod. programů, ovšem na bez potíží fungující 3D HRY s tím ANI NEMYSLI! 🙂