Jak snížit vysoké pH v bazénu?

Trochu jsme náš bazén "předávkovali" modrou skalicí, tudíš máme pH zásadité (cca 8,7). Do bazénu jsme dali ocet aby se pH srazilo, ale moc to nepohlo. Díky za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Na serveru Český kutil.cz je podobná otázka a na ní odpověď.
Modrá skalice
Dobrý den, prosím o radu. Má mamka dala do bazénu několikrát vyšší dávku modré skalic. Je fakt,že z bazénu po 3 týdnech konečně zmizely řasy, ale ted je bazén modro mléčný. Poradte jak tu skalici dostanu z bazénu a jestli se tam můžu vůbec koupat.P ředem děkuji

Romana Ptáková | 08.09.2009 14:51:09 |

Odpověď:

Re: modrá skalice
Dobrý den. Vidím, že nejsem jediný, kdo přišel na to, že než drahé tablety, tak si pořídím něco levného. Já tedy kombinuji modrou skalici se Savem do bazénů. Taky jsem si pořídil čerpadlo kalové (1200W), to dám do bazénu a hadicí přivedu vodu do plastovného kyblíku (od zedníků- nevím, co tam vše mají). Do něho jsem vyvrtal otvory průměru 1 cm, celkem 5. Pak do kyblíku dám kameny na zatížení a nad ně pláty molitanu. Pak to pustím a po cca 12 minutách vypnu a vyperu molitany. Toto opakuji, než je voda čistá. Taky jsem zkusil skočit do vody, která byla mléčná a žiju bez problémů. jó a skalice, jak dělala mastný povrtch na vodě, tak když ji smíchám před použitím se savem, tak mi to už nedělá. Hezký den a pamatujte- pokus-omyl- lepší výsledek.

Třeba Vám rada pomůže.

Zdroj: http://webcache.googleusercont ent.com/search?q=cache:DKj9fVD tDi4J:www.ceskykutil.cz/zahrad a/voda-v-zahrade/bazeny-na-zah rade-zapustene/diskuse+v+baz%C 3%A9nu+vysok%C3%A1+d%C3%A1vka+ skalice+modr%C3%A9&cd=6&hl=cs& ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi:

Bronzový

udělejte z toho pro sousedy lázeňské procedury,protože zdraví by to nemělo škodit,pokud tu vodu nebudete pít
naopak skalice je dobrá proti některým ekzemům , hnisavým ranám a bodnutí od hmyzu
včetné plísní

Diskuze k otázce

Stříbrný

elektrikář

Přidat čistou vodu a naředit

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 926
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.