briketka10

Jak snížit spotřebu eletřiny v bytě, poradíte mi prosím, mám 2 čtyř kilowatové přímotopy ?

..mám v zimě chladno, ta přímotopná tělesa visí i na špatných stěnách vyplatily by se mi tyto podlahové Dvoužilové topné rohože ? byt i s koupelnou je o rozloze 23m2, mám noční proud 20hod.
Děkuji za odpověď.
http://www.po­dlahove-topeni.eu/dvou­zilove-topne-rohoze-ldts-80-w-m2-a44

Nejlepší odpověď
Mapel

Pro přesnou odpověď je málo informací, tak jen obecně.

Podlahové topení znamená udělat celou novou podlahu a tím pádem i určitou investici.

Podlahové topení hřeje od nohou a tím dochází k subjektivnímu dojmu, že je tepleji a nevytápíte zbytečně stěny. Nyní je při 21°C zima a při podlahovém topení se zdá vedro.

Další odpovědi
autacek

Přeměna elekřiny na teplo je více méně konstantní, příliš mnoho se toho vymyslet nedá. Nicméně ku rozloze bytu se mi zdá příkon 8kWh poměrně hodně, chyba bude v tepelných ztrátách či jiných faktorech.

suaeda

Elektrické topení je asi nejdražší. Ale drobné vychytávky na snížení ceny za elektřinu by možná šly u jiných spotřebičů, ale nejsou to žádné zázraky. Já jsem vyměnil u některých svítidel žárovky ledky. Jeden můj kamarád „vykuk“ se snažil se prát v automatce hlavně na noční proud. Dále mi radil, abych si pořídil indukční vařič. Prý se s ním dá dost ušetřit, ale člověk se na něm musí naučit odhadovat nastavení výkonu a času na vaření různých pokrmů. Jak ušetřit u topení to nevím.

briketka10

tak a místo topení vyhrála nahřejvací deka s
přiléhavým názvem Domo ať se cejtím, jako
doma a k ní pak krásné bačkůrky na nožky jéé :)
http://digipro­fi.cz/elektric­ke-vyhrivaci-deky/elektricka-nahrivaci-deka-domo-do-603-ed-dvouzonova-s-lcd%5B1%5D
http://digipro­fi.cz/elektric­ke-vyhrivaci-deky/ohrivaci-bota-imetec-16061-relaxy

briketka10

peru, vařím, žehlím na noční proud,
ale vážně potřebuju poradit jen s
tím topením ničím jiným..