Avatar uživatele
bolak

Jak skončil Trautenberk?

V krkonošskejch pohádkách? Nepamatuje někdo poslední díl, abych na to nemusel koukat?

(doufám že to s ním dopadlo dobře, byl to sympaťák)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, manon, Andělé, johana 56, barnajka, Damiana, anonym před 4226 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Pamatuji. Všichni se na něj vybodli a zdrhli ke Krakonošovi. Pamatuji si, že měl pak v chalupě pěknej binec a spálil se o pánev (tu na smažení!), když se snažil něco sám si uklohnit. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Poslední byl 20. díl Jak Trautenberk prodával vodu.

Anče, Kuba, Hajný a Trautenberk se vrací z jarmarku a Trautenberk dostane žízeň, protože ten den bylo velké horko. Anče mu nalije skvělou vodu z jedné studánky… Každičký tvor měl žízeň, že by i zlatem za vodu platili. Toho musel za každou cenu využít Trautenberk a pod záminkou pomoci ostatním nechal postavit hráz, aby bylo vody dost pro všechny. Když se však „poddaní“ dozvědí, že vodu chce prodávat, rozhodnou se od pána odejít. A protože byl Krakonoš poblíž, nabídl jim službu u sebe v Krakonošově. A tak Anče, Kuba a hajný žili šťastně a spokojeně v chaloupce, kterou jim vybudoval Krakonoš. Na ní hospodaří spokojeně až do smrti.
Ale Trautenberk moc dlouho nepřežil jelikož byl zvyklý na to, že ON sám nemusel nic dělat.

Video autor odstranil. Připomněla jsem si epizodu z obsahu.

http://www.se­rialzone.cz/se­rial/krkonosske-pohadky/epizody/jak-trautenberk-prodaval-vodu/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rocker

Jestli se dobře pamatuju,Anče,Kuba a hajnej se odstěhovali ke Krakonošovi,takže zůstal sám a moc dobře se mu nedařilo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HOMER

Jistě mu dal Krakonoš za vyučenou :D Jinak s nadsázkou nás čeká ještě pár posledních dílů v Parlamentu ČR, kde panuje rakouský kníže Trautnberk (Švarcenberk) a jeho čeledíni…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

skoncilo to tim, ze sel na odpovedi … hledat si novou Anci …
( an., prominte ) :)

  • iv-

před 4226 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Nebylo by lepší, kdyby Anče zůstala u Krakonoše? 🙂

před 4226 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Vlastně u Tautenberka .-))

před 4226 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Iv, odvolávám, co jsem napsala…Anče přece udělala dobře, že se vymanila z vlivu Trautenberka, který jí rozkazoval na rozdíl od Krakonoše. Ten jí pomáhal … Dobro zvítězilo …

Mea culpa, mea maxima culpa …

před 4226 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

  • iv- je krakonoš?

před 4226 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Iv na rozdíl od Krakonoše je reálná, nechrání jen Krkonoše … 🙂

před 4225 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

an., ja si pletu jenom Bolka a Lolka .., ale vy si pletete i Trautenberka s Krakonosem. ! :)

před 4226 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Iv, jo, jo. Ty dva by nepopletl žádný jiný popleta.
ale já popleta je popletla. 🙂

před 4226 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

ale věděl že by na ní nestačil, a tak se spolčil s nesmrtelnou tetou… je to tak?

před 4226 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Kto ma volá?
:)

před 4225 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Len s tým rozdielom, že zlý král aj so svojou dvornou dámou sa ma pokúsil odstrániť, tak ma ohovoril u Zdeňka Zelenky, ktorý zo mňa spravil Závist, ale v skutočnosti opak je pravdou moje meno je Láska, lebo len tá je nesmrteľná.

před 4225 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Můj böže, můj bóže, můj bóže? Kdo to mohl tušit… , že rozum přijde o rozum …? 🙂

Nesmrtelná teta – závist ušitá na míru… Důležité je, že Matěj poznal Pavlínku…

před 4226 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

:))

před 4226 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Damiana: takže dobro zase vostrouhalo… :(

před 4226 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Tak, tak. Co taky čekat od nevděčný chásky himlhergotdone­vetrkruncajse­lement!

před 4226 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek