bolak

Jak skončil Trautenberk?

V krkonošskejch pohádkách? Nepamatuje někdo poslední díl, abych na to nemusel koukat?

(doufám že to s ním dopadlo dobře, byl to sympaťák)

Nejlepší odpověď
Damiana

Pamatuji. Všichni se na něj vybodli a zdrhli ke Krakonošovi. Pamatuji si, že měl pak v chalupě pěknej binec a spálil se o pánev (tu na smažení!), když se snažil něco sám si uklohnit. 🙂

Další odpovědi
annas

Poslední byl 20. díl Jak Trautenberk prodával vodu.

Anče, Kuba, Hajný a Trautenberk se vrací z jarmarku a Trautenberk dostane žízeň, protože ten den bylo velké horko. Anče mu nalije skvělou vodu z jedné studánky… Každičký tvor měl žízeň, že by i zlatem za vodu platili. Toho musel za každou cenu využít Trautenberk a pod záminkou pomoci ostatním nechal postavit hráz, aby bylo vody dost pro všechny. Když se však „poddaní“ dozvědí, že vodu chce prodávat, rozhodnou se od pána odejít. A protože byl Krakonoš poblíž, nabídl jim službu u sebe v Krakonošově. A tak Anče, Kuba a hajný žili šťastně a spokojeně v chaloupce, kterou jim vybudoval Krakonoš. Na ní hospodaří spokojeně až do smrti.
Ale Trautenberk moc dlouho nepřežil jelikož byl zvyklý na to, že ON sám nemusel nic dělat.

Video autor odstranil. Připomněla jsem si epizodu z obsahu.

http://www.se­rialzone.cz/se­rial/krkonosske-pohadky/epizody/jak-trautenberk-prodaval-vodu/

Rocker

Jestli se dobře pamatuju,Anče,Kuba a hajnej se odstěhovali ke Krakonošovi,takže zůstal sám a moc dobře se mu nedařilo.

HOMER

Jistě mu dal Krakonoš za vyučenou :D Jinak s nadsázkou nás čeká ještě pár posledních dílů v Parlamentu ČR, kde panuje rakouský kníže Trautnberk (Švarcenberk) a jeho čeledíni…

anonym

skoncilo to tim, ze sel na odpovedi … hledat si novou Anci …
( an., prominte ) :)

  • iv-

annas

Nebylo by lepší, kdyby Anče zůstala u Krakonoše? 🙂

annas

Vlastně u Tautenberka .-))

annas

Iv, odvolávám, co jsem napsala…Anče přece udělala dobře, že se vymanila z vlivu Trautenberka, který jí rozkazoval na rozdíl od Krakonoše. Ten jí pomáhal … Dobro zvítězilo …

Mea culpa, mea maxima culpa …

bolak

  • iv- je krakonoš?

annas

Iv na rozdíl od Krakonoše je reálná, nechrání jen Krkonoše … 🙂

anonym

an., ja si pletu jenom Bolka a Lolka .., ale vy si pletete i Trautenberka s Krakonosem. ! :)

annas

Iv, jo, jo. Ty dva by nepopletl žádný jiný popleta.
ale já popleta je popletla. 🙂

bolak

ale věděl že by na ní nestačil, a tak se spolčil s nesmrtelnou tetou… je to tak?

led

Kto ma volá?
:)

led

Len s tým rozdielom, že zlý král aj so svojou dvornou dámou sa ma pokúsil odstrániť, tak ma ohovoril u Zdeňka Zelenky, ktorý zo mňa spravil Závist, ale v skutočnosti opak je pravdou moje meno je Láska, lebo len tá je nesmrteľná.

annas

Můj böže, můj bóže, můj bóže? Kdo to mohl tušit… , že rozum přijde o rozum …? 🙂

Nesmrtelná teta – závist ušitá na míru… Důležité je, že Matěj poznal Pavlínku…

vagra

:))

bolak

Damiana: takže dobro zase vostrouhalo… :(

Damiana

Tak, tak. Co taky čekat od nevděčný chásky himlhergotdone­vetrkruncajse­lement!