Lorgins

Jak si vytvořit nenávist k člověku, kterého milujeme a musíme ho potkávat každým dnem?

Nejlepší odpověď
iceT

Nenávist se nevytvoří,ta musí vzniknout nedořešenou situací nebo vážným konfliktem nebo jinak.Někdy stačí nesprávné slovo či věta v nesprávný okamžik.
Předpokládám asi správně správně,že se jedná o neopětovanou lásku? a jeden z vás chce docílit,toho aby mu na tom druhém tolik nezáleželo,protože jinak se té lásky nelze zbavit.Možná by stačilo řídit se heslem Sejde z očí,sejde z mysli(minima­lizovat každodenní kontakt pouze na nutnou dobu)

Další odpovědi
anonym

Vytvářením negativních emocí se sama na sobě mstíš – to není ´dobré´…
A proč jej chceš nenávidět? – nestačila by ti lhostejnost?

zjentek

vzhledem k tomu, že nenávist a láska je tatáž emoce, jen trochu jinak interpretovaná, už vlastně nemusíš dělat vůbec nic ..nenávidět budeš, neboj, s tvým myšlením je to téměř tutovka, jen nechtěj skákat v čase, trpělivost :o

petra15

Takze ty jsi nestastne zamilovaná… To chce cas…zatím nic nepodnikej…:)

MK44

Otázka je špatně položená. Nejde o to vytvořit si k někomu nenávist, že? Jde o to, jak přežít bez zbytečných útrap tíživý ale dočastný stav, kdy jsme zamilovaní do někoho, kdo není zamilovaný do nás, tak, abychom ho potom měli natolik rádi, že mu budeme přát štěstí i s někým jiným než s námi. Ano, to je daleko těžší, než vytvářet nenávist, ale nenávist, jak si ji jednou vytvoříme, bude trápit především nás samé a zbavit se jí je minimálně stejně těžké jako přečkat tu neopětovanou zamilovanost. Takže je to jen zbytečná oklika, prodloužení vlastního trápení.

Melkor

To bych asi nedokázal. Možná dlouhou konverzací s daným člověkem…

Haňuléx

Nemysli na něj, mysli na mě :*

arygnoc

a prečo?

nenávisť sama o sebe prináša viac problémov tomu, kto nenávidí, ako nenávidenému, neprináša NIČ pozitívneho ani jednej strane a okolie ostáva iba nechápajúce – lebo je to proste nezmysel.
zbytočne sa totiž zožiera tou nenávisťou – a neprospieva to ani zdraviu.

život je niekedy nevyspytateľný, ale to neznamená, že treba zachádzať do extrémov – ani s láskou (nekritická láska), ani s inými citmi.