BRATRZPLZNE

Jak si vypočítám kolik má místnost metrů čtverečných

Nejlepší odpověď
arygnoc

v papiernictve zakúp potrebný počet rysov (výkresov).
Rozstrihaj ich na štvorčeky 1 × 1 cm.
Týmito štvorčekmi pokryješ podlahu miestnosti.
Keď bude podlaha pokrytá celá (pozor, aby sa neprekrývali!), ich pozbieraj a spočítaj.
Súčet vydeľ číslom 10000 (skús uhádnuť prečo) a dostaneš plochu miestnosti v metroch štvorcových.
Jednoduché, nie?

Další odpovědi
hanulka11

strana x strana
Doplňuji:
např . pokoj 4×5m má 20m čtverečních

Jose1f

Místnost rozdělím na pomyslné obdélníky a čtverce a jejich plochy sečtu. Když např. změřím, že obdélník je dlouhý 556 cm a široký 330 cm, tak jeho plochu vypočítám jako 5,56 m x 3,30 m = 18,348 m čtverečních. (Centimetry převedu na metry raději před násobením, je to lepší)
Tak jednoduché to je, dokud se pohybujeme v oblasti teorie.

V praxi to může být složitější. Délku místnosti (a stejně i její šířku) musím u křivých stěn naměřit a odhadem opravit tak, aby plocha, která přebyde „za čárou,“ byla přibližně stejně velká jako plocha, které se nedostane „před čárou.“ Při kladení podlahy si musím rozvrhnout, jak půjdou „řezy.“ K tomu je nutné připočítat rezervu.

Vinpe

Pokud místnost obdélníkový tvar, je to obsah obdélníku. Vždy je to obsah plochy podlahy. Je metrech čtverečnich m².

SADLIK

čtvereční metry vypočtu násobením délky stěn-příklad 3m.jedna x4,5m.druhá/13,5 m2. Metry krychlové počítám- jedna stěna x druhá x výška místnosti

led

Pre Arygnoc, keby miesto rozstrihaných štvorčekov papiera BRATRZPLZNE položil na zem fľaše Plzenského piva, nebol by výpočet zaujímavejší?

arygnoc

bol, ale bojím sa, že nepozná Ludolfa a jeho číslo už vôbec nie.
Ako by to potom prepočítaval na plochu?
Podľa vrátených trojkorún z fľaškárne?

A čo keby ich nebodaj položil na ležato?
Boli by orientované náhodne alebo podľa kompasu alebo nejakým umeleckým spôsobom?

Nie, nie, niet nad štvorčeky. Vieš aká je to sranda, keď si pri tom pustí ventilátor?

led

Prestaňte! Lebo otvorím okno…