Avatar uživatele
anonym

Jak si udělat ze svého pokoje co nejvěrnější kopii Betlému?

Kolébka, seno, sochy panny Marie a Ježíška? Plyšový osel? Co dál?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2698 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Doveď si tam nějaké bezdomovce s miminem, nějaká zvířátka a vysyp balík slámy. Naprosto živý betlém, jako vyšitý!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?JájsemRaibek Nahlásit


Avatar uživatele
Nuk nuk

Betlému s valým „B“ nebo s malým?
Betlém je město v Izraeli, respektive na tkzv. Palestinských územích. V dnešní době v něm žijí Arabové – neboli Palestinci a nejsem si jistá, že bych chtěla mít v pokoji kopii dnešního Betléma.

Ale Vy asi máte namysli betlém jako tu vánoční scénu, že? Těžko říci, jak v té době taková stáj nebo chlév vypadaly. S velkou pravděpodobností byly částečně kamenné (kvůli stínu v létě). Rozhodně to nebyl hotelový pokoj pro hosty. Těžko říci, co všechno tam bylo za zvířata – pravděpodobně krávy, ovce, kozy – to byly asi nejčastější druhy dobytka, a pak možná ten osel – to byl dopravní prostředek. No, a pak nějaká ta sláma, krmení pro zvířata, chlévská mrva – ona ta zvířátka na WC nechodila, že – no prostě všechno, co si představíte v jakémkoliv chlévě. Takový chlév nebyl vytopený, takže si vypněte topení.
No a jesličky – to byl takový krmelec pro ten dobytek.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Nuk nuk

Keplere: To jste mě zase rozesmál :D Ale na druhou stranu, oni to bezdomovci nebyli. Tesař neměl zase tak hluboko do kapsy, spíš tam byl při tom sčítání trochu nával a oni dorazili pozdě, tak šli spát do chléva.

před 2698 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jak to, že to nebyli bezdomovci? Vždyť Ježíš a spol. byli normální emigranti z Egypta co neměli na hotel. Taky proto se uhnízdili ve chlévě.

před 2698 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nuk nuk

Co já vím, tak do Betléma šli, protože tehdy probíhalo údajně sčítání lidu a Betlém byl něco jako okresní město. Emigranti z nich byli naopak, když potom utekli z Judei do Egypta před Herodem. Ale tam na hotel nepotřebovali, ona tam v té době v Alexandrii už pobývala docela velká židovská komunita.

před 2698 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No jo, mám už v tom bordel. Tu dobu si až tak moc nepamatuju. To víš, jde o toho německého doktora co mi furt schovává věci, jak se jenom jmenoval? A vlastně o čem se to bavíme?

před 2698 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek