Zlatý

Jak si mám vyložit termín dietní chyba?

pokud chyba znamená něco špatnýho ..tohleto fakt nechápu. A existuje i opak dietní chyby?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Dietní chyba = eufemismus pro přežrání…

Další odpovědi:

Zlatý

Lékaři definují dietní chybu takto:

"Je to narušení vhodného a přiměřeného způsobu stravování vedoucí k vzniku onemocnění či zejm. k zhoršení stávající nemoci. Může jít o konzumaci nadměrného množství jídla, jeho nevhodné složení, úpravu či požití kombinace jídel, která nemocný s ohledem na svůj zdravotní stav nemá konzumovat. Klasické jsou biliární koliky po požití přepalovaných tuků".
http://lekarske.slovniky.cz/…

--
Záleží na tom, zda máte nějaké zdravotní problémy - jste diabetik, 1. nebo 2. typu, žlučníkář, tropíte celiakií, dnou atd.

U těchto jedinců v případě konzumace jídla, které se neslučuje s dietu, může dojít k velkým problémům.
--
Držím žlučníkovou dietu, vyhýbám se tučným jídlům, ale velké problémy mně způsobuje česnek. Doma je pro mě tabu, když jsem na návtěvě či jím mimo, vždy se ptám. Někdo neřekne pravdu a stačí polknout jedno či dvě sousta a je zle ... jídlo skončí jinde, než má .... --
--
Ale i přísné dodržování diety u zdravých jedinců může způsobit problémy.

Proto by mělo platit: " Jíme proto, abychom žili, nežijeme proto, abychom jedli!"

Zlatý

Dietní chybou je se nenajíst, kdykoli k tomu máš příležitost.
A (nebo) nenajíst se toho, na co máš chuť...
;-)))
___
Dietní chyba je nedodržení diety - takže opakem je její dodržení...
;-)

Stříbrný

Dietní chyba je prohřešek proti dietě. Může mít takřka žádné, ale i fatální následky. Například nic moc se nestane, když se diabetik přežere, ale například to kompenzuje zvýšenou dávkou inzulínu. Horší je ale třeba, kdyby celiak spráskal nějaké jídlo v domnění, že neobsahuje lepek - to aby ho rozervalo... A ten přežraný diabetik, který nemá k dispozici inzulín, taky může skončit na JIPce v hyperglykemickém komatu s ketoacidózou.

Zlatý

diéta

● špeciálne naordinované potraviny bez alebo s minimálnym množstvom škodiacich látok, zvláštna výživa.
lekárom nariadený spôsob výživy podľa druhu a stupňa choroby s prihliadnutím na zvyky a prácu pacienta

zdroj: http://co-to-je.sk/…

dietna chyba je teda chyba v naordiovaní takej stravy, ktorá nespĺňa podmienky diéty.

opakom je správna diéta.

;-)

Bronzový

"Dietní chyba = eufemismus pro přežrání…" (ivzez)
... a nevhodnou kombinaci potravin či jednotlivých jídel. Také hodně mastného nevhodně "zalitého" atp.
"Když stláskáš páté přes deváté."
:-)
http://lidovyslovnik.cz/…

Diskuze k otázce

Stříbrný

cochee

annas, podle popisu - jídlo skončí tamtéž, ale podstatně dříve a v jiné formě, mám pravdu? :-)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 840
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 479
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.