dust8

Jak si dokážete objasnit fakt, že se sifony ve filmu Dědictví aneb … podávají jenom ke kávě a ne jinak (viz video)?

Copak v roce 1992 to jinak ještě nešlo, nebo šlo pouze o to, že vrchní prostě nerad dával zbytečně sifony, ale pouze ke kávě, která byla v akci?

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=N7XBBeq2pnQ

Odpovědi
elkon

Některé restaurace to tak měly nastavené.

marci1

To nic není. Známá mi říkala, že v jisté restauraci podávali pivo jen k jídlu, tak si poručili hranolky! Bylo prý velké vedro a žízeň veliká.
😄

Dochy

Asi podobné jako Ti v současnosti některé restaurace nenabídnou obyč vodu z kohoutku, ale jedině nějakou jejich lahvovou za minimálně 30kč. „Sifon“ je jen voda s bublinkama a v té době tomu odpovídala i cena.

cochee

Největší držgrešly chtěly jen sifón (kávu by si v životě nedali) a pak nejlépe by ho cucali 4 hodiny v plné hospě, kde díky nim nebylo místo pro člověka, který by si chtěl dát třeba jídlo a pár piv, což asi je jiná cena než 4 koruny československé za „sifón“ :) takže proto sodovka jen ke kafi.