zelenac

Jak sestavit smlouvu a ukončení smlouvy pro spolubydlení s cizími lidmi?

Dobrý den, od ledna jsem začal bydlet s lidmi, které jsem dřív neznal. Smlouvu má na sebe s majitelem napsanou pouze jeden z kluků a já byl do smlouvy připsán, ale jelikož jsem nic nepodepisoval, tak je tam moje jméno uvedeno pouze pro majitele bytu, aby věděl, kdo v bytě také je (myslím). Problém je v tom, že budu od června bydlet někde jinde a v právních věcech se moc nevyznám. Nemám teď žádnou smlouvu s majitelem ani se spolubydlícími (vím, že to zní nezodpovědně, ale nutně jsem potřeboval začít bydlet a jinou možnost jsem neměl), takže v bytě jsem, ale nemám nic nějak právně ošetřené. Chtěl bych ale (čistě pro mou jistotu), až budu odcházet, mít právně opatřený odchod z toho bytu, kde bude napsané, že od června už nemám s nikým z bytu nic společného. Nevím ale, jak to sepsat nebo na co si dát pozor, jelikož jsem nic podobného nedělal. Děkuji za každou radu.

Odpovědi
Drap

Napsat dohodu, všichni spolubydlící to podepíšete, včetně čísel občanek a napíšeš tam že nemáte žádné vzájemné závazky.

cukrar

zelenáčí, nemáte s nikým žádnou smlouvu, nemůžete sepisovat s někým nějaké ukončení něčeho. Nedovedu si představit důvod proč, ale pro jistou můžete napsat čestné prohlášení, že nemáte žádné závazky s majitelm domu, další s nájemníkem. Jde o to, zdali Vám to podepíšou.