Avatar uživatele
zelenac

Jak sestavit smlouvu a ukončení smlouvy pro spolubydlení s cizími lidmi?

Dobrý den, od ledna jsem začal bydlet s lidmi, které jsem dřív neznal. Smlouvu má na sebe s majitelem napsanou pouze jeden z kluků a já byl do smlouvy připsán, ale jelikož jsem nic nepodepisoval, tak je tam moje jméno uvedeno pouze pro majitele bytu, aby věděl, kdo v bytě také je (myslím). Problém je v tom, že budu od června bydlet někde jinde a v právních věcech se moc nevyznám. Nemám teď žádnou smlouvu s majitelem ani se spolubydlícími (vím, že to zní nezodpovědně, ale nutně jsem potřeboval začít bydlet a jinou možnost jsem neměl), takže v bytě jsem, ale nemám nic nějak právně ošetřené. Chtěl bych ale (čistě pro mou jistotu), až budu odcházet, mít právně opatřený odchod z toho bytu, kde bude napsané, že od června už nemám s nikým z bytu nic společného. Nevím ale, jak to sepsat nebo na co si dát pozor, jelikož jsem nic podobného nedělal. Děkuji za každou radu.

Zajímavá 0 před 1935 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Napsat dohodu, všichni spolubydlící to podepíšete, včetně čísel občanek a napíšeš tam že nemáte žádné vzájemné závazky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

zelenáčí, nemáte s nikým žádnou smlouvu, nemůžete sepisovat s někým nějaké ukončení něčeho. Nedovedu si představit důvod proč, ale pro jistou můžete napsat čestné prohlášení, že nemáte žádné závazky s majitelm domu, další s nájemníkem. Jde o to, zdali Vám to podepíšou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek