dvojcevwesky

Jak se zbavit skvrny na plazové TV?

Zdravím, po čištění tv plazmy se mi objevil obří flek viz. odkazy níže. Při zapnutí obrazovky nemá vliv na obraz. Je to zničené na dobro? ☹ ☹ Děkuju
 http://uloz.to/xLkPJkNf­/10414498-10203984325799592-2885287434544838878-n-jpg

http://uloz.to/xa7Kc78m­/10382841-10203984326439608-4217437237019436208-n-jpg
Doplňuji:
Zdravím, po čištění tv plazmy se mi objevil obří flek viz. odkazy níže. Při zapnutí obrazovky nemá vliv na obraz. Je to zničené na dobro? ☹ ☹ Děkuju
http://uloz.to/xLkPJkNf­/10414498-10203984325799592-2885287434544838878-n-jpg
http://uloz.to/xa7Kc78m­/10382841-10203984326439608-4217437237019436208-n-jpg

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak za sklo nic nenateklo. Při čištění, zřejmě velkým tlakem na sklo, došlo k oddělení vícevrstvého skla. Bohužel podle mně neopravitelné. Teda jedině výměnou displeje, což určitě nebude ekonomické.

Další odpovědi
anonym

No – osobně se domnívám, že ti při čištění zatekla voda (nebo čím jsi to myl) mezi vlastní display a krycí sklo (nemyj TV tak důkladně…).
😉
Netuším (nepíšeš), o jakou konkrétní konstrukci jde, ale domnívám se, že poškození je (vzhledem k ceně opravy – vyčištění) „trvalé“ – levnější bude koupit novou TV.

dvojcevwesky

Myla jsem to vlhkým hadříkem, pořádně vyždímaným a pak jsem to suchým leštila.Takto celou TV a stalo se to jen na té jedné straně ☹ Je možný, že je tam nějaký UV filtr nebo něco takového, co by se dalo setřít? Nebo, jestli jsem moc tlačila ☹ Jsem kravka… Prostě mi přijde, že jsem odstranila něco co jsem neměla 🙂 ☹ Spešl připravek a hadřik nepomohl už. … Jakou myslíte konstrukci? 🙂 Děkuju za názor.

anonym

Ne – žádný filtr jsi nesetřela (resp. neumím si představit běžnou chemii a sílu, jakou by to šlo).
Nevím,co je „spešl přípravek“ – ale, podle mne, jsi neměla hadřík až tak „pořádně vyždímaný“ a kapalina zatekla mezi vlastní display a krycí sklo.
„Konstrukce“ – je-li display na sklo lepený (oprava je skoro nemožná) a nebo jen ´přiložený´ – v tom případ by stačila ´rozborka´, vyčištění a složení zpět.

dvojcevwesky

Ještě jsem četla, že je možné, že to mohla být antireflexní vrstva. Abych to více přiblížila, ta skvrna je daleko lesklejší než zbytek matnější obrazovky. A při vypnutém obrazu je ve skvrně lepší, ostřejší odraz… Tím spešl přípravkem jsem myslela- screen-cleaner spray od Philips na plazmové obrazovky. Tu konstrukci bohužel nepoznám. Stejně moc děkuji za rady a názory 🙂