Jak se zbavit rychle paleni v ustech pri konzumaci hodne ostreho jidla ? -iv-

Nejlepší odpověď
hanulka11

zajez to chlebem, hlavně nepij… tím se to zhorší

Další odpovědi
Berušinka

Tak já to mám naopak – chleba to zhorší, voda mi pomůže – ale nesmí to být nějaký cucnutí – pořádný proud =)

dědapetr

Vem si lžičku cukru.

beer

Taky prý pomůže mlíko – teda to, co se za něj dnes vydává..Ale nezkoušel jsem ))

anonym

Jestli ho do sebe dostaneš,tak kousek suchého chleba.Nepít!

samicek333

Já se vždy napiju studené vody, to mi pomáháí…

151kbar151

VODU NE!!! Buď máslo nebo jogurt na jazyk, taky studený vzduch do úst pomáha.

anonym

Alkohol.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Kapsai­cin

01Ricco

Alkohol

Dick

vodu určitě nééééééééé,ta ty zbytky ostrého v ustech rozpustí a (nenaředí) a zanese do ještě nepodrážděných částí úst a na chutové kanálky,fakt nejlepší je ten kousek suchého chleba a trochu ho převalovat v ústech,a hned ho nespolknout,vyt­vořit sliny a nechat ho nasáknout až poté pozřít či vyplivnout.