NikkiD

Jak se zbavit ďolíků v parketách?

Když jsem se snažila rozšťípnout velmi silný řetěz, scvakla jsem ho do štípaček, do kterých jsem následně mlátila kladivem, ale protože jsem idiot, neuvědomila jsem si, že v parketách budou ďolíky…

Teď tam je několik ďolíků o hlouce cca 2–3mm a absolutně netuším co mám dělat…to dvou dnů to musí zmizet! :(

Nejlepší odpověď
gepik

Zkus reparační pastu, něco jako je v odkazu http://www.bo­maparket.cz/pro­dukt/osmo-reparacni-pasta-na-drevo-100g

Další odpovědi
anonym

Dolíky zmizí jedině vybroušením parket. Teď bych hledala šikovný kobereček, který by tu pohromu schoval.

Conchus

Možná, že půjdou vybrousit, ale podle životního stylu doporučuji vyměnit podlahu, třeba za betonovou

ministri

Zakapat epoxidovým lepidlem.
Doplňuji:
Příště zkuste řetěz přeříznout rozbruskou nebo pilkou na železo.

venkovan

Vyřízni, dej izolaci, zasyp dobrou zeminou a zasaď strom nebo nějakou květinu či zeleninu..
Rychlé, originální, užitečné (třeba při pěstování citrusů).
Nebo ďůlky zvětši tak akorát pro hru kuliček.

elektrikář

Jsou plastická plnidla.Pod obchodním názvem tekuté dřevo. Zaplnit přetáhnout špachtlí a po zatvrdnutí zbrousit skelným papírem Bohužel to bude stále trochu vidět. Ve tvém případě by to chtělo vymněnit potlučené parkety, Také i tvojí hlavičku.Na takovéhle činosti se používají prkénka na maso.