Rarassek

Jak se zbavit auta, když jeho majitel zmizel v cizině?

Velký problém. Ukrajinec zde zanechal osobní auto, já jsme se měla o něj postarat, než se vrátí. Zatím vypukla válka na Donbase a majitel už k nenalezení. Auto je psáno na něj, ještě na českou adresu jeho tehdejšího bydliště. Nyní auto stojí nečinně, platím jen pojistku, ale protože nejsem majitel-nemohu nic dělat. Může mi někdo poradit? Auta bych se ráda zbavila, pojistky jsou drahé.

Odpovědi
Kepler

A to nenechal ani doklady k autu? I když nejsi jeho majitelkou, můžeš auto používat. Nebo ho někomu pronajmout. Možná by bylo dobré se zeptat jaké jsou možnosti na odboru dopravy?

Láďa Varga

Dobrý den byl jsem v podobné situaci, doporučoval bych zrušit pojistku a auto nechat odtáhnout na odstavné parkoviště, nejlépe se dohodnout s městkou policií na odtahu.

Drap

Prodal bych ho do šrotu. Zvláště když nebudeš potřebovat doklad o likvidaci,tak by to neměl být problém. Nebude z toho sice téměř žádný zisk, ale zbavíš se ho.

Kepler

Láďa: to by ale musela auto nejdřív odhlásit a to bez plné moci majitele nemůže, nebo se pletu?