Bronzový

Jak se zařizuje eko-dům?

Celý život jsem prožil v podstatě v jedné místnosti. Pročež i eko-dům pro mě bude přechod do většího... Přemýšlím co vše to obnáší. Koupím si parcelu a dál? Stačí jen najmout si "správnou" firmu, kterážto vše zařídí? Samozřejmě nenaletět - které jsou ty "správné"? (Nejen, aby to nebyl "výcuc" peněz, ale míním tím i vaše zkušenosti s výslednými produkty.) Oni ani nemají základy, pročež nepotřebuji stavební povolení - ne-li? Myslím si, že by mi bohatě postačilo něco kolem 20 m čtverečních...
Doplňuji:
Myslím tím eko-dům - viz. Google. Zkrátka dřevostavbu - jen nejsem žádný eko-maniak. Mám zkrátka na mysli dům menší, než je standard "betonových gigantů". Neřeším úřady, leč cenu a rychlost. Má logická úvaha - když eko-domek o 70 m čtverečních postaví do 3 měsíců, tak mých 20 - 30 by mohlo být ještě dříve... Chtěl bych se dostat pod 1 000 000,- Což reálné je - zvláště, mohu-li si u nějaké firmy objednat menší byt, než jaký nejmenší nabízejí... (Tam, kde je to na zakázku.) Jak píši - chci jen normálně bydlet s takovými náklady, které skutečně vynaložím...

Odpovědi:

Bronzový

Co myslíš pojmem eko-dům? Jako že si ho uplácáš z hlíny???

Nebo máš na mysli třeba pasivní stavbu? Na tu si necháš udělat projekt, aby byla opravdu pasivní, je potřeba přesných výpočtů, pak si můžeš požádat o dotaci z EU, je to ale dost vyřizování, ovšem finančně je to docela OK:-) Stavby určená k bydlení musí být kolaudovaná, takže se úřadům stejně nevyhneš.
Doplňuji:
Tak to se zaměř spíše na chaty-rekreační nemovitosti. Do mega se dá postavit hezká malá roubenka:-) nebo tzv sendvič.

Úřady řešit musíš, musí to být zkolaudované, jinak to bude "kurník" a to jsou vyhozené peníze, nemá to hodnotu a v případě potřeby to neprodáš za dobrou cenu. Zkolauduj to jako rekreační nemovitost. Také záleží na pozemku, zda je stavební, nemůžeš stavět všude. Důležité jsou také sítě - el. voda atd.

Do tak malé stavby by se mohl člověk pustit klidně sám.

Nemáš lepší mobilní domek? Kolem půl mega se dá koupit i zateplený:-)

Zlatý

zařídit si ho můžeš ekologicky ..meloun máš až nad hlavu, za ty prachy ti vyjde ještě na patro, takže získáš 40m

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.