aneeeeeett

Mám napsat kamarádce kondolenci, když jí umřel otec, ačkoli už po jejím přestěhování si nejsme tak blízké jako dřív?

Moje spolubydlící, která žije ve stejném městě jako moje kamarádka, mi oznámila, že kamarádce umřel táta, ale kamarádka mi to sama neřekla. S tou kamrádkou jsme si byly hodně blízké, nyní jsme na VŠ každá v jiném městě, už to není jako dřív. Mám se chovat jako že to nevím, nebo jí napsat (kondolence) ?
Děkuji za rady

Nejlepší odpověď
anonym

Napsal bych kondolenci. Ono v první chvíli v případě úmrtí, člověk je vystresovaný a neví co dřív. Takže se zapomene komu všemu dát vědět (vlastní zkušenost).

Další odpovědi
gecco

Není obvyklé všem kamarádům psát, že ´mám´ smutek (etc.)…
Prostě jí kondolenci napiš (tím nic – nepokazíš) a z její (případné) odpovědi ´vycítíš´, jestli bys jí měla i zavolat a ´pokecat si´ s ní..
___
Život není jen zábava…

Lamalam

Určitě kondolenci napiš.

terry

Také bych kondolenci poslala.

Adula.57

Já bych čekala, až mi to řekne sama.

tforro

http://www.poh­reb.cz/kondolen­ce-hlavne-s-citem

Zdroj: http://www.poh­reb.cz/kondolen­ce-hlavne-s-citem