RQLM

Jak se v Praze zbavit staré válendy?

Bydlím v Praze v oblasti, kde není nidke blízko žádný sběrný dvůr ani žádné podobné místo pro odkládání odpadu. V bytě jsme s přítelkyní doteď spali na dvou starších válendách. Pořidili jsme si novou postel, pořádné dvojlůžko a chceme se válend zbavit. Kde je problém?

  1. zkusili jsme je nabídnout zadarmo na internetu; není o ně zájem.
  2. nemáme auto, abychom válendy někam odvezli a nájem firmy stojí nekřesťansky hodně
  3. žijeme zde příiš krátce, nemáme známé, které by s tímto pomohli.

Je možné válendy prostě snést dolů k popelnicím a nechat tam? Je to legální? Nestojíme o oplétačky např. s městskou policií nebo zaměstnanci svozu odpadu. Potom už mě napadá řešení snad jen válendy rozebrat, rozřezat a po malých dílech nosit do běžných popelnic na odpad…

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Zjistěte si na obvodním úřadě, kdy a kde budou přistaveny kontejnery pro svoz objemného odpadu z domácností. Ten je zdarma a zcela legální. Tam vám také řeknou bližší informace a poskytnou pokyny.

Další odpovědi
Sůwa

Ve většině pražských čtvrtí bývá několikrát ročně přistaven kontejner na velkoobjemový odpad, podívejte se na webové stránky vaší městské části. Jinak skutečně nezbyde, než válendy rozebrat na prvočinitele a postupně odnosit do popelnic. S dřevěnou částí takový problém nemusí být, to si často berou lidi na topení. Staré matrace jsou uvnitř fuj.
Doplněno – já neopisovala, jen jsem zjevně byla pomalejší.

Terryle

Zkuste dát inzerát na
http://www.vse­zaodvoz.cz/
nebo
http://nevyha­zujto.cz
Třeba se to někomu bude ještě hodit.
Jinak asi ke kontejnerům. Podle toho,co tam bývá věcí, snad problémy nebudou…

anonym

Právě na tyto případy mysleli zakladatelé serveru www.nevyhazujto.cz, kde se nabízejí nepotřebné, ale ještě použitelné věci za odvoz. Jinak tu pár odkazů bylo, ovšem před nějakým časem. Osobně jsem web využil a doporučuji, je to dobrý nápad, vždy se najde někdo, komu to ještě poslouží, takže se jedná i o ekologický efekt.
P.S. Teda Aleshi, takovýhle oslí můstek je trochu paradoxní, ale na druhé straně s partnerským dvoulůžkem má přece jenom určitou souvislost.:-)
Doplňuji:
Díky terryle za konkrétní odkazy, tyto weby jsem měl právě na mysli.

hanny 2

Zjistěte si,kde je nejbližší sběrný dvůr,zavolejte nákl.taxi a nechte to odvézt.Vždyť to nestojí všechny peníze!

Dědo Loudo -ani nevím,že takové služby existují – to bude určitě to nejlepší řešení!

venkovan

Pokud v Praze žijete trvale, tedy jste přihlášen k trvalému pobytu budete mít na úřadu o trochu lepší pozici v jednání než přechodný obyvatel. Už to někteří psali, zastavil bych se na úřadu a požádal je o pomoc. Často tyto malé městské části Prahy mají svoji malinkou komunální partičku lidí na různé drobné práce a třeba by vámn to mohla odvést. I za cenu nějakého poplatku – hlavně, že se toho člověk legálně zbaví.
Se sběrným dvorem je to stejné – bezplatný je především pro trvale bydlící.

Alesh

Téma vskutku Nerudovské, že? Proto jsem zadal do vševědoucího Googlu ono okřídlené: „Kam s ním“ a co jsem neobjevil? Hned druhý odkaz mě opravdu zaujal, vezměte si ho všichni k srdci! 🙂
… jinak chápu, moc jsem ti asi nepomohl. 😉

Zdroj: http://www.ze­ny.cz/clanek/sex-a-vztahy/ejakulat-kam-s-nim

lexx

V noci za tmy beze svědků opřít o kontejner. Do dvou dnů tam nebude, garantuji. Jinak existuje inzertní portál www.bazos.cz (i jiné) a tam zdarma dáš nabídku daruji za odvoz. Někomu chudšímu nebo na chatu se může hodit.