Avatar uživatele
zzzzz

Jak se určuje poplatek za televizi?

Trochu mě překvapil článek o tom, že energetické společnosti předávají informace ČT.
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/342799-ceska-televize-mazane-ulovila-200-000-moznych-neplaticu.html

Pokud mají manželé více nemovitostí, a za poplatky ČT platí manžel ze svého SIPA, přitom smlouva s energetickou společností je napsána na manželku, má manželka očekávat složenku od ČT???

Stačí když rodina (manžel a manželka) platí jen jednou i když mají více nemovitostí?

Všem předem děkuji za odpovědi.

Doplňuji:
Smlouvy s Čez, Bohemii energy, RWE atd. jsou psané na mě (já jsem uvedena ve smlouvě, jen já) odebírám ellektřinu 4×.
TV poplatek platí manžel ze svého účtu ze SIPA, které je psáno na něj )on je uvedený na tom papírku co chodí každý měsíc do schránky.

Byty nepronajímáme.

Jak v ČT poznají, že jsme manželé? no ještě jsem zapomněla napsat, že trvalý pobyt máme každý jinde:-(((

No to zas bude:-((((( a to televizi ani nemám, jsme se na ni nedívali, a mamce se pokazila, tak jsme ji tu bednu dali.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: zzzzz

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, redy, anonym, marci1 před 3566 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pokud má rodina (nebo i jednotlivec) více nemovitostí a jde o nemovitosti ´osobní´ (tedy neslouží k podnikání), platí koncesionářský poplatek jen jednou.
Podnikatelé ovšem platí za každý rozhlasový nebo televizní přijímač zvlášť.
___
Pokud jde o SIPO – nevím, zatím jsem asi nepotkal situaci, kdy by SIPO platila jiná osoba než ta, na niž jsou psány smlouvy (nejsem si jist, zda to lze).
😉
Doplňuji:
Ad Doplnění: Ale – v SIPO musí být k dané smlouvě uvedený nějaký variabilní symbol (č. smlouvy…), ne? – já to nevím, nepoužívám SIPO…
😉
Platí i tu TV (a rádio)?
😉

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Oni neposílají hned složenku, pouze „vznášejí dotaz“ :) Mimochodem, za TV přijímač se považuje i PC! Protože, pomocí TV karty, je schopen přijímat TV vysílání. Že tu kartu nevlastníš, nezajímá. Trošku mi to připomíná ten vtip, jak jednoho odsoudili za vraždu, protože u něj našli vražedný nástroj. A on povídá soudci: tak mě odsuďte hned i za znásilnění. Soudce: Vy jste někoho znásilnil? Odsouzený: ne, ale taky mám nástroj 😛

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

A nemáš ani počítač, že. No on ti to třeba někdo sežere.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Je to jednoduché:
1 – ČT a rozhlas žiadajú peniaze (je to logické, platí ich štát)
2 – múdre hlavy na voliteľných miestach sa dohodnú:

  • každý, kto poberá elektrinu, určite má rádioprijímač, alebo televízor, prípadne počítač s pripojením na internet (pozerá online zákerník jeden)
  • pre zjednodušenie každému poberateľovi el.energie (fyzickej osobe) sa predpíše aj platba ČT-R koncesie, pričom sa predpokladá, že majiteľ viacerých odberných miest býva len na jednom mieste (naraz), tj. platí len za jedno odberné miesto.
  • kto nechce platiť nech požiada o úľavu v zmysle zákona a počká si na rozhodnutie schvaľovacej komisie, čo pri množstve žiadateľov a nedostatku pracovníkov potrvá roky a „dovtedy nech platí ako ostatní, aspoň sa niečo nazbiera“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

5×Z, musíš udělat četné prohlášení o nevlastnictví zařízení, které je schopno přijímat televizní signál. Formulář není dán, ale na stránkách ČT něco je. Pokud jsi již evidovaná, musíš použít ke zrušení evidence zase evidenční list, jsou na poště, možno stáhnout z webu ČT.

před 3565 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Rádio nemáme:-)) Nemám ani kabelovku, no fakt nic, ani anténu na baráku.

PC mám, ale bez tv karet, já jsem odpůrce vymývání mozků televizí brrrrrr:-(((
A manžel na to nemá čas.

před 3566 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

„PC mám“

  • tak to znamená, že môžte pozerať tv a počúvať rozhlas online cez sieť. Zaplaťte, bu-bu-bu. podpis „vaša koncesia“ :)

    "Televízor? Nie, ja nemám…

Mám len monitor k počítaču…
(pre informáciu nezasvätených laikov – tv s možnosťou pripojenia PC cez VGA možno považovať za monitor)
Rádio? Ani to nemám…

Ale toto je predsa len zosiľovacia jednotka s reproduktormi k zvukovému výstupu počítača"

Tak sa to robí! :)

před 3565 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

☹ dík za odpověď

před 3565 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak se z placení TV odhlas/te (na poště, jsou na to formuláře).
A rádio nemáš ani v autě?
😉

před 3566 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Ne to mi už hoooodně dávno ukradli, mám o tom i protokol z policie:-)) Mi nevadí platit za TV, jen mě n@sere, když budu muset jet na poštu do města pro dopis, mám trvalé hodně jinde, než bydlím:-((( Asi jim tam zítra zavolám, ať v tom máme jasno:-(((

před 3566 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

A to ukradené rádio, to je taky zážitek:-((( Doporučuji nenahlašovat:-(((((

Víte, že když zavoláte policii, tak na ni budete pár hodin čekat, pak to bude hodinu sepisovat, pak čekáte pár hodin na jiného policajta, co si to nafotí, pak jedete s nimi a oni vezmou otisky prstů vám, jako nějakému zločinci, prý na vyloučení:-((( Takže po šesti hodinách odchází člověk s policie totálně zdeptaný, rozhodnutý, že už nikdy policii nezavolá, ani kdyby ho vraždili:-((( a perla nakonec, zloděje nenajdou a případ odloží:-(((

před 3566 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jednou jsem to taky udělal – zloděj byl idiot, protože sebral rádio za pár set, ale poškodil palubku a HF – škoda 40.000,–!!!
A jo – ztráta času cca 5–6 hodin, samozřejmě viníka nenašli.

před 3566 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Jo a k tomu bych ještě dodal, že v současné době je každý koncesionář TV zároveň automaticky i koncesionářem rozhlasu, protože na každém TV systému se dá chytit i rozhlas, je součástí multiplexů, i ten veřejnoprávní 🙂

před 3566 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

před 3566 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
huxa

Velmi mne překvapilo, že komentáře pod článkem typu „komunistický přežitek“ jsou zelené 🙂

před 3566 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

zelené, to znamená že sú povolené.. Veď keby boli červené, to by boli asi zakázané, taký nejaký „súčasný samizdat“, nie?
:)

před 3564 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek