maschin

Jak se staví lanovka?

Asi trochu hloupý dotaz, ale nerozumím tomu, jak se staví lanová dráha. Vezměte si, že se ty sloupy, co drží lano staví třeba na nepřístupných místech v lese nebo na skalách. Jak se ty sloupy tam dostanou? Na taková místa se mnohdy nedá dostat ani pěšky, natož aby se tam dostal náklaďák či nějaký bagr. To se používají vrtulníky k jejich přinesení a usazení? A pokud ano, tak jak se to dělalo před druhou světovou válkou, když ještě helikoptéry nebyly?

Odpovědi
cukrar

Určitě se k místu dostane člověk. Když tam nedojde člověk, nemůže tam stát sloup pro lanovku.
Vše se tam dostane lidskou silou, kladkami, pákami a podobným zařízením.

JájsemRaibek

Bohužel po částech pěšky a nebo právě tím vrtulníkem. To pěšky bylo kdysi a bylo to velmi náročné. Dnes již vrtulníky.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ZwChjFgWZQs

anonym

při výstupu na Sněžku jsem pozoroval výstavbu nové lanovky. všechen materiál v horní části navážel a svážel vrtulník a v nízkém stromoví se povalovali opálení dělníci.