AnnMary

Jak se správně dělají sedy-lehy?

Zvedat trup pouze do takové výšky pokud nás „táhne“ břicho? Nebo zvedat hlavu až ke kolenům? Dík

Odpovědi
taranee1

nejdřív musíš talčit bradu k prsům a pomalu se zvedat – musíš mít co nejvíc pokrčené nohy!!!

Tom.Noddy

Ke kolenům zvedat hlavu je nesmysl. Zbytečně zatěžuješ části těla, které zatěžovat nemáš. Sedy lehy tedy dělej tak, aby jsi cítila zatnutí břišních svalů. A stačí 3× po 15, 20, 50…jak ti bude vyhovovat. Nemá cenu dělat jich 100 naráz, kdy už po 20. nemůžeš. I ten sval si potřebuje nachvilku „vydechnout“. A mj. sedy lehy sice tvarují břicho, ale neodbourají „špeky“. Takže zázračné reklamy s elektroimpulzy apod. přístroji sice můžou břicho zpevnit, ale bez ostatního posilování, strečingu a změnou životního stylu a jídelníčku bude schováno pod vrstvou tuku. Dá se koupit i kolébka, která ti tělo hezky vede tak, jak má. Např. viz. odkaz níže.

Zdroj: http://www.bomba-ceny.cz/index­.php?detail=5210

ClaudinQaXxX

Ahoj, nesmíš při zvedání zvedat nohy z podlahy, musíš mít zvednuté lopatky,krk a hlavu(důležié!!!), nádech při padání a výdech při zvedání. :) a „tahat“ můžeš kam chceš. ;)