Avatar uživatele
Registrovaný

Jak se řeší při střídané péči slevy na dani za vyživovanou osobu a přídavky na dítě? Má nárok jen jeden rodič?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

tak já to vidím tak, že dítě je půl roku u jednoho rodiče, druhý půl rok u druhého, takže bych slevu uplatňovala na půl,,,

Ale musím se přiznat, že když jsem učetnictví dělala, tak jsem se s tím nesetkala, vycházím z toho, že na dítě se uplatňuje sleva za jistých podmínek a ty plníte,,dítě s vámi v daném období žije ve společné domácnosti,,,

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Na tuto záležitost pamatuje ustanovení § 35c/10 zákona o daních z příjmu (viz zdroj), ze kterého vyplývá, že sleva na dani může být uplatňována i "měsíčně" podle doby, kterou dítě stráví v péči jednoho a druhého rodiče.

Nejspíš se bude jednat o rovnoměrnou dobu a doporučuji, aby si oba rodičové předali navzájem prohlášení, že tuto slevu budou do svých daňových přiznání započítávat 1/2 ročního nároku.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/dprij/cast3. aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.