postcd

Jak se probudit v přesný čas se zátkami v uších?

Když potřebuju výjimečně usnout dříve a kolem je hluk a zároveň se potřebuju probudit v přesný čas zítra brzy ráno a vím že budu spát jako zabitý v ten budící čas. Nebude mě mít kdo vzbudit.

Odpovědi
marci1

No, není to lehké. Možná by šlo dát si mobil s nastavením vibrace na Tebou požadovanou dobu probuzení pod polštář. Záleží na tom, jestli by Tě to probudilo. Mě ano. Anebo si dát mobil s nastavenou hodinou na buzení co nejblíže uším. 🙂

led

Jestvuje aj možnosť vnútorných biohodín. Má ich každý človek, ale nie každý ich vie používať. Ak sa naučíte používať biohodiny, nebudete potrebovať ani svetlo, ani zvuk budíka.
Skúste si ľahnúť a využite svoju schopnosť odhadu času. nehovorte vstanem ráno o 6,00 ale povedzte si vstanem o 6 hodín a organizmus si už sám „zorganizuje rôzne stupne kvality spánku“. Doporučujem si to natrénovať s kratšími intervalmi, napríklad „zdriemnem si 20 minut, 2 hodiny“, ale nikdy sa pri tom nespoliehajte na externé budenie.
Poznám prípady, keď ani 3 nastavenia budenia nepomohli, ale stačil jeden biobudík a bolo po probléme…

Luxx

tohle jsem řešila tak, že do levého ucha jsem si dala špunt a (jelikož spím na pravém boku) druhým uchem jsem ležela na polštáři, který taky tlumí zvuky, ale ne tak moc jako špunt.. pak jde ten budík slyšet..
a mobil s budíkem a vibracemi pod polštářem je taky dobrá varianta, taky jsem to tak dělala

lexx

mobil nebo rádiobudík a nějak napojit na špunty – sluchátka v uších

pusinka50

Na tebe neberou ostatní v domácnosti ohled? Když potřebuješ jít spát dřív a brzy vstáváš, nestačí je požádat o ticho a ztišení TV apod.? To to máš poněkud divně zařízené. Tohle já bych si líbit nenechala.

led

marci1, „No, není to lehké.“
Nesúhlasím, vedieť spať a zobudiť sa v správny moment je otázka chcenia, u niekoho tréningu, u niekoho je to automatické (tí druhí ani nevedia, čo je to budík) a potom už len zvyku a vnútornej disciplíny. Ale taký, ktorý sa spoľahne na „novodobú“ techniku, či iného človeka a po signále na budenie, ešte stále nevstáva, takému je ťažko radiť, ako sa dá naučiť vstávať bez cudzieho zásahu (budíka).
„Ano, dobre sa to hovorí, ale prax?“ opýtate sa…, kolegovia na cestách tiež tomu neverili, potajomky si dokonca aj nastavili budík a ostali potom :o
…je to naozaj len otázka vnútornej disciplíny organizmu.