Avatar uživatele
Kelt

Jak se přihlásit na email se speciální doménou?

Potřebuji se přihlásit na mail, který má jinou doménu než je seznam, email a pod. Na seznamu je sice možnost zvolit vlastní adresu, ale nevím, zda mně to tam umožní přístup. Přece nebudu vyhledávat speciální stránky, abych tam zadal mail, který má jinou doménu. Ta cesta musí být jednoznačná. Pro Karelhorak@seznam.cz, nebo karelhorak@ministerstvoxy.cz či karelhorak@gmail.com musí být přístup z libovolného místa? Nebo ne? Děkuji.

Zajímavá 0 před 1171 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Funna

nějak jsem nepochopila odkud se chceš přihlásit…
přes poštovního klienta tak, že si nakonfiguruješ poštovní server pro příslušnou mailovou adresu…
z netu jen přes tu stránku, kde máš „speciální“ doménu zřízenu a pokud tam máš přístup…
takže nemáš pravdu, že se přihlásíš odkudkoliv…
na Seznamu je několiv domén, (seznam, email, post, spolužáci…atd), ale jsou všechno domény Seznamu…
@ministerstvoxy.cz ti to fakt nevezme…a ani žádný jiný server (gmail., centrum…atd) to neudělá…

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JežíšKristus

V první řadě, co to je speciální doména? Myslíte třeba vládní .gov? Měl jsem za to, že doména je prostě doména.
Seznam.cz vám samozřejmě neumožní připojení k emailu, který nespadá pod jeho doménu. Nikdo vám přeci nebude dělat email server hosting zadarmo!
Prostě se připojte na server, na kterém máte email úložiště, ať už přes dedikovaný software, nebo přes browser login, pokud takovou možnost máte. Gmail mimochodem umožňuje forwarding zpráv, takže lze v zásadě využívat gmail klienta v prohlížeči i pro vlastní email doménu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Moc ti nerozumím. DOMÉNA je až to „za zavináčem“. Pokud chceš mít JINOU, než stávající, tak si musíš najít takovou, kde tě nechají regnout (zdarma nebo za peníze).
Další možnost je pořídit si doménu vlastní. Pak bys např. mohl mít adresu karel@horak.cz (po zaplacení poplatku a jestli je doména „horak.cz“ volná) Potřebuješ k tomu jen hosting. (i ty nejlacinější pro OSOBNÍ účely či malé firmy bohatě službami postačují) A tudíž bys mohl nejen maily (prakticky všechny hostingy co znám dávají k doméně neomezeně schránek, tudíž bys mohl zřídit další maily např. „karlicek@horak­.cz“, „krasnykarel@ho­rak.cz“ nebo „KeplermilujeS­SSR@horak.cz“, prostě cokoliv), ale vyrobit i vlastní webové stránky (no, spíš by ti je někdo asi udělal v tvém případě), ale ty by měl KAM je umístit/kde je provozovat nonstop. (jo, jde to i doma, ale je to děsný vopruz)

Na běžné maily se můžeš přihlásit odkudkoliv – bez ohledu na doménu. Podmínka je pouze znát právnou adresu a HESLO. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Je to zmatený dotaz. Jestli si chceš vytvořit jinou mailovou adresu, není žádný problém otevřít jejich nabídku a nový mail si vytvořit. Freemailů je k mání dost. Jinak, do cizího mailu se nemůžeš přihlásit, od toho jsou hesla.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Musíš se přihlásit přes speciálního webového klienta, nebo pokud má daný e-mail server nakonfigurovány standardní služby, tak přes libovolného e-mail klienta nainstalovaného na Tvém PC (mozilla Thunderbird, MS Outlook, …)

Webový klient je zpravidla produktem nějaké konkrétní společnosti určený zpravidla jako rozhraní ke schránce vedené u dané společnosti (např. seznam.cz pro e-maily seznam.cz, email.cz, post.cz,… , gmail.com pro e-maily gmail.com…)

JK: „Gmail mimochodem umožňuje forwarding zpráv, takže lze v zásadě využívat gmail klienta v prohlížeči i pro vlastní email doménu.“ – chyba. Protože gmail podporuje forwarding, můžete e-mail na doméně gmail.com číst i jinde. Ale neumožní to nikomu na gmail clientovy číst například maily doručené na seznam.cz. Takže tohle Keltovi nepomůže.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
JežíšKristus

Dochy: Ale ano, jde to, na YouTube jsou návody (sám jsem to ale nikdy nezkoušel).

před 1171 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Funna

aliendrone…o se neptá, jak si zřídit vlastní doménu, ale jak se na ni připojit…a myslí, že např. přes stránku seznamu…nebo jiného „veřejného“ webu…

před 1171 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

No on to občas některý webový email umí, fungovat jako klient jinam. Ale nikdy mne to nezajímalo a tak jsem si toho nevšímal.

před 1171 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek