anonym :D

Jak se přestat cítit nepříjemě v přítomnosti kamaráda?

Ahoj, poslední dobou mě trápí takový problém, je mi nepříjemné být v přítomnosti jednoho z mých kamarádů. Známe se už přes dva roky, seznámili jsme se na Instagramu v jedné školní skupině. Jelikož si do teď skvěle rozumíme a víme jeden o druhém skoro všechno, tak asi po půl roce jsme se spolu ve škole poprvé setkali. Už tenkrát jsem se v jeho přítomnosti cítila z neznámého důvodu jaksi nepříjemně a to ani nedošlo k žádnému fyzickému kontaktu. Od té doby jsme se cíleně viděli asi jen 8krát, ten jakýsi blok v mé hlavě mi prostě nedovolí se častěji setkávat. Během prázdnin jsme se prákrát potkali někde venku či v MHD, přičemž jsem si všimla, že někdy mi vadí míň, někdy zase víc. To se na mě projevuje i tím, že někdy si s ním dokážu takto v reálném světě normálně povídat, jindy ze sebe nedostanu ani slovo. Když spolu ale komunikujeme přes internet, dokážu si s ním povídat hodiny a hodiny úplně bez problémů. Pro informaci je nám oběma 15. Byl by někdo prosím tak hodný a poradil mi, jak se mám zbavit tohoto problému, ideálně vlastní pomocí? Předem všem děkuju za pomoc

Odpovědi
zjentek

Kamarád vyzařuje cosi, čemu doposud nerozumíš. Je potřeba sednout si spolu v klidu a SPOLU probrat tuhle konkrétní otázku (kterou mu samozřejmě prezentuješ tak, jak je zde položena). Pokud je to sympaťák, společně se doberete všeho, čemu (jak říkám) doposud nerozumíš. Pokud neprojeví zájem s tebou na toto téma cokoli hlouběji probírat, není to kamarád a pak ani nemusíš řešit tyhle svý pocity, stane se jen známým/cizincem🤷‍♂️

Filip84

Zrcadlení v nevědomí. Buďto si najdi jiného kamaráda, nebo si sedni a zkus přijít na to, co Ti způsobuje ten nepříjemný pocit – jaká jeho vlastnost, chování atp. Nebo se obrať na psychologa, ono to není těžké, ale až tak lehké taky ne.

Víc Ti asi neporadím, s ohledem na Tvůj věk a znalosti.