dust8

Jak se přesně určovala norma pro zakřivení okurek či banánů u Evropské komise v Bruselu? Kdo to vlastně vymyslel a proč?

Nejlepší odpověď
osratykolik

Podle nařízení musí být plod banánu všech tří jakostních tříd (výběr, I. a II. jakost) na vnější straně trsu alespoň 14 cm dlouhý (měřeno po vypouklé straně) a na příčném řezu uprostřed plodu musí mít dužina na šířku aspoň 27 mm. O zakřivení se v nařízení nic nepíše.

magorvkleci

Ono to opatření asi mělo zabránit tomu, že se míchaly dohromady normální a tzv. opičí banány. Dodnes se část toho, co se prodává jako čokoláda, nevyrábí z kakaa, ale z karobu (plody rohovníku obecného, svatojánský chlebíček) , který se v zemích původu používá leda jako krmivo pro velbloudy.