mosoj

Jak se pozná že notebook se umí připojit na 5 MHz Wifi ?

Podle jakého parametru se to dá poznat. Uváděná je většinou třída a,b,n ale tu umí i Wifi 2,4 Mhz.
Doplňuji:
Pokud síťová karta podporuje standart IEE 802.11a umí pouze 5 Mhz, pokud splňuje IEE 802.11n umí 2,4 i 5 Mhz.

Odpovědi
jwood

Tak na MHz ti nepojede ani jedno z toho. Zkus GHz. Asi o tisíc větší. WIFI má základní kmitočet 2,4GHz. Na tom by měly jet všechny. Ale na 5GHz jedou jen novější. To písmenko tam znamená maximální rychlost přenosu a ne modulační kmitočet. Jedině zkusit. IEE 502.11n umí obě kmitočtová pásma bez debat.

mosoj

Jo, jo pěkně jsem se uklepl. Jde to snadno ne 502.11 ale 802. 11 . Míněny byly ale ty Ghz.
To písmenko s IEE 802,11 znamená nejenom rychlost přenosu ale i tu kmitočtovou modulaci.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/I­EEE_802.11