Katru7

Jak se pozná ,,podle kostry,, že žena je těhotná?

Doplňuji:
A pozná se u další kostry,že človět těžce pracoval?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že těhotenství se nepozná, pokud ovšem nezůstanou kosterní pozůstatky plodu. Těžká práce, zvláště dlouhodobá zanechá zanechá na kostře člověka jisté změny, podle kterých se to rozpoznat dá.

Další odpovědi
arygnoc

pozná sa to podľa kalcifikácie, teda ukladania vápnika.
Áno, opotrebovanosť organizmu sa dá poznať podľa zloženia kostry (najmä rôznych deformácií), i keď iba orientačne.

iceT

Podle kostry se dá poznat,jestli kostra za života byla rodičkou.